17 серпня, 2017. четвер

Новое время

UA RU
Автомаршрути по Україні

На хвилях Дунаю

22 квiтня, 2015
По Україні Дунай майже не протікає. Але ту ділянку великої європейської ріки, яка дісталася країні, дасть фору всім придунайським державам. А по дорозі до неї можна відвідати не тільки веселе місто Одесу, але й два кращих українських дендропарки.

Найдовші свята, не рахуючи новорічного безумства, в Україні припадають на початок травня. Історична традиція велить проводити їх з користю для справи. Так повелося з радянських часів, коли маївки проходили на параді, а потім - в городі на картоплі. СРСР вже давно немає, і офіційне весняне неробство багато українців традиційно присвячують різним поїздкам — до родичів або по цікавих місцях країни.

Саме для автомандрівників НВ пропонує десять травневих маршрутів по Україні. В країні достатньо місць, куди варто заглянути: давньоруські фортеці, польські замки, майже австрійське місто, своя Венеція, майже американські каньйони і африканські сафарі - схоже, що весь світ прихований в Україні. І він розкриється кожному зацікавленому.

Тема подорожей актуальна: відправитися на пошуки цікавої України кличе нецікавий курс української гривні.

.

П'ятий маршрут з циклу НВ присвячений кращим українським дендропаркам

Одеса - Затока - Вилкове

700 км

Загальний кілометраж без урахування дороги:
700 км

Мета №1
Біла Церква, дендропарк Олександрія
Біла Церква, дендропарк Олександрія

49°48'52.87"N, 30°4'39.51"E

Усього 40-50 хвилин по трасі Київ-Одеса - і в місті Біла Церква можна поринути у світ різних дивовижних рослин і рукотворних живих інтер'єрів - лісових галявин, лук, дібров, ставків з лебедями.

А також побачити, ніж розважали себе дворяни в своїх маєтках - дивовижні мости в китайському стилі, споруди з водоспадами, стилізовані під руїни і колонада Ехо - споруда, в якій шепіт посилюється, а виступи камерних хорів звучать так само потужно, як концерт рок-групи на стадіоні.

Дендропарк Олександрія - колишній маєток польських магнатів Браницьких, якому вже понад 200 років, - експерти називають одним з найкращих в Європі.

Мета №2
Умань, ландшафтний парк Софіївка
Умань, ландшафтний парк Софіївка
48°45'46.76"N, 30°13'18.52"E

На півдорозі до Одеси є конкурент Олександрії - ландшафтний парк Софіївка. Його заклав ще один польський магнат - Потоцький, приблизно в той же час, коли Браницькі зайнялися дендропарком в Білій Церкві.

Але у уманського інша концепція - це такий Діснейленд XVIII століття: тут важливі не стільки рослини, скільки різні архітектурні будови і скульптури.

Мета №3
Одеса
46°29'9.6"N, 30°44'35.52"E
Перлина біля моря в цьому маршруті може стати пунктом для відпочинку та ночівлі.
Мета №4
Затока
Затока
46°6'33.12"N, 30°30'7.2"E
Велике курортне селище на Кароліно-Бугазській косі поблизу Одеси. Головна визначна пам'ятка - вода і пляжі. На цих двох стовпах і зросла місцева індустрія відпочинку з будинками і будиночками відпочинку, санаторіями та іншими подібними об'єктами.
Мета №5
Вилкове
Вилкове
45°23'55.33"N 29°35'32.31"E

Нелегка поїздка не кращою дорогою - така плата за проїзд в українську Венецію - містечко Вилкове, розташоване в дельті Дунаю. Його заснували старовіри - в місті досі є їх храм, та й самі вони все ще живуть тут.

Замість вулиць - протоки і канали (єрики), замість автомобілів - човни. Заплавні ліси, затоки, пелікани, цілі луки лотосів. І риба. У травні сюди на нерест йде дунайський оселедець, жирний і ніжний.

Тут розташований Дунайський біосферний заповідник, який проводить екскурсії по річці. Найтриваліша - тригодинне занурення у водний світ, включаючи відвідування місця впадання Дунаю в море - так званого нульового кілометра.

У Вилковому мандрівників чекають кілька баз, є і вся основна міська інфраструктура. Але ввечері заїжджому гостю знайти гарячу їжу буде дуже складно - про це варто пам'ятати.

Зате тут немає напливу туристів, що саме по собі непогано.Про інші маршрути читайте в спецтемі НВ

Куди поїхати на травневі

.

.

_____________________________________

При підготовці матеріалу використані фото: MarO2, Cambronn, MSha, Folkerman, Alexostrov via Wikipedia, а також Ієрея Максима Массалитіна, Гоменюк Христини, Elena Pleskevich, deepstereo via Flickr.

Коментарі

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів