18 грудня 2017, понеділок

Мінські маневри: доля Донбасу вирішиться в грудні

коментувати
Мінські маневри: доля Донбасу вирішиться в грудні
Нас чекає або ескалація, або переговори в новому форматі

Мінські угоди зараз, м'яко кажучи, перебувають у кризовому стані, і проведення сепаратистами виборів на захоплених територіях поставить їхнє подальше виконання під питання.

Ми бачили, що обидві сторони не дуже-то і прагнули до виконання угод, ретельно вишукуючи мінімальні підстави дорікнути своїх візаві в порушенні домовленостей. Так чи інакше, в Мінських угодах чорним по білому зазначено, що вибори на окупованих територіях повинні проводитися у відповідності з законодавством України. Це означає, що вони повинні пройти 25 жовтня, в обумовлений Конституцією термін.

З урахуванням того, якими формалістами є європейці, ця дата не підлягає ревізії.

Маневри з так званим планом Мореля – це те, що можна ігнорувати, оскільки умови проведення виборів зафіксовані на папері. Відповідно, Київ отримує залізний аргумент для того, щоб звинуватити Росію і сепаратистів у зриві виконання угод.

Думаю, саме грудень стане кризовою точкою, а, можливо, навіть і датою смерті Мінська-2. Що далі? Можливе загострення конфлікту – про це не раз попереджали. Але, можливо, в Мінську або в іншому місті сторони знову сядуть за стіл переговорів, щоб у тій чи іншій формі обговорити Мінськ-3.

Враховуючи обставини, що склалися, Україні слід боротися за розширення формату переговорів, насамперед, за рахунок залучення Сполучених Штатів, чия позиція для нас надзвичайно важлива, і аргументи яких тій же російській стороні буде куди складніше ігнорувати.

Дуже скоро спаде хвиля пропагандистської піни, яка піднялася після Генасамблеї ООН, і ми побачимо реальний стан речей. Чи буде Захід намагатися дотиснути Україну на виконання плану Мореля? Поки в нас є всі аргументи, щоб відхиляти подібного роду пропозиції, подивимося, що буде в грудні.

Продовження терміну дії Мінська-2, на мій погляд, варіант малоймовірний. Але як одна з форм виходу з ситуації може розглядатися і він, адже будь який поганий "мінський мир" краще доброї війни.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.