23 липня 2017, неділя

Грудень – кризова точка мінського процесу

коментувати
Навіть повноцінне виконання Мінських домовленостей містить багато ризиків – від прийняття закону про вибори до їх проведення на окупованих територіях

Навколо Мінських угод між Україною, РФ і її бойовиками триває гра «хто кого обхитрує». Це відбувалося ще до Парижа, ймовірно, продовжиться після. І історія з перенесенням бойовиками виборів прямо цього стосується.

Швидше за все, вони справді підуть на перенесення виборів, оскільки Кремлю явно не з руки давати Україні залізобетонну підставу для того, щоб звинуватити противника у зриві Мінських угод. Не та зараз ситуація.

Однак навіть виконання цих домовленостей розкриває масу інших проблем, починаючи з того, як буде прийнятий закон про вибори. Чи пройде він у Верховній Раді, але навіть якщо пройде – як проводити вибори на окупованих територіях за українським законодавством? Хоча б тому, що складно уявити собі, як на ці вибори піде, наприклад, Свобода або Правий сектор. Адже у виборах за українським законодавством мають повне право брати участь всі зареєстровані в країні партії. Чимало підводних каменів, тому, боюся, організація виборів виявиться дуже розтягнутим у часі процесом.

Думаю, слід говорити навіть не про лютий, квітень-травень – це найбільш ранній термін, якщо, звичайно, вибори пройдуть за нашими законами. Тим не менше, не можна забувати, що це гра. Як з боку Росії, ДНР і ЛНР, так і з боку України (якоюсь мірою).

Кремлю не з руки давати Україні залізобетонну підставу для звинувачення його в зриві Мінська-2

Тому ймовірність нового загострення в Донбасі все ще існує. Досягнення домовленостей про вибори – позитивний крок, якщо, звичайно, перенесення виборів відбудеться, але це не перемога, як багато хто вже встиг оголосити.

Думаю, через деякий час ми отримаємо в тій чи іншій формі Мінськ-3. На мою думку, грудень стане найбільш кризовою точкою мінського процесу, і тоді ми дізнаємося, відбудеться пролонгація нинішніх домовленостей або ж з'явиться новий формат. До того, як розкриють карти, і ми побачимо реальні перспективи, чекати залишилося не так вже довго.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.