15 грудня 2017, п'ятниця

На себе подивіться

коментувати
У мене є ідея, завдяки якій ми всі швидко розбагатіємо. Курси пізнього розвитку під гаслом "Хоча б раз". Зараз поясню

Після кожної прогулянки з дитиною ми приносимо пачку брошур про курси раннього розвитку. Англійська з трьох місяців. Творчі ігри і осмислення світу після року. Тактильні практики і концептуальне малювання з півтора до трьох. Шопен і Гайдн для немовлят. Акторська майстерність! Риторика! Поспішайте! Починайте розвиватися раніше, ще в пологовому будинку, ні, ще в утробі. Інакше буде пізно!

Я сильна особистість — опираюся. Я щиро вірю, що дитині потрібні любов і повага, увага і турбота, і на цей ґрунт усі креативні техніки раннього розвитку ляжуть, як м'яке масло, тільки в потрібний час. Але соціум тисне.

Павлусь знає всі кольори, фуксію відрізняє від ванілі. Ромочка може сказати "мама" івритом, англійською та іспанською. Лідочка у три роки напам'ять знає гімн України і на всяк випадок США. Саша ігнорує горщик, але вже показує на картках цифри до 16.

Тим часом навколо — милий серцю колорит. Биті пляшки під дитячою каруселлю. Графіті-матюки на дитячому будиночку. Вщент розбиті лавочки. Дбайливо складені стовпчиком стаканчики з‑під кави за десять сантиметрів від сміттєвого бака. Який, своєю чергою, перевернутий догори дном.

Може, ми дамо дітям спокій і почнемо самі розвиватися?

Узимку — лід і сльота по коліно, влітку пил і бруд. Зверху на всьому цьому стоїть ларьок: розливний квас, в'ялена риба у вакуумних упаковках, чіпси та насіння. На вході та виході у двір — по машині з кавою. На ящику з целофановими пакетиками для собак — двадцять дев'ять оголошень про квартири без посередників, волосся, автомобільні диски та реферати недорого.

Тож про що я. Може, ми дамо дітям спокій і почнемо самі розвиватися? Їм серед нас рости, то чи не краще подбати про це, а не про поезію або іспанську?

Пропоную курси пізнього розвитку. Це ж просто бомба! Серія майстер-класів "Поворотник у машині — заради чого?". Десять лекцій та два практичних заняття "Як без шкоди для власної гідності стишити в кінотеатрі голос всього на півтону". "Недопалок в урні — чиста совість",— причому це краще проводити безкоштовно, як моральний борг соціуму. “Поставити машину вночі під вікнами і вмикати музику голосніше. Чому ні?" Ну і моє улюблене: "Не кричати, не обзивати і не бити дитину — складно, але можливо".

Я і клієнтку вже знайшла, вона сама приїхала просто до мого будинку. Типовий представник нашої цільової аудиторії: близько двадцяти п'яти, зухвалий погляд, невелика жіноча машина. Я розповідатиму, а ви рахуйте, скільки грошей ми на ній заробимо. Значить, перекрила виїзд із двору мінімум п'яти машинам. "Паркуватися з відкритими очима — нові життєві грані". Це перший курс. "Цікаве природознавство — у світі є хтось, крім мене",— другий, скажімо, базовий, гігієнічний.

Мої чесні, інтелігентські десять хвилин очікування результату не принесли, тому продовжуємо рахувати далі. Тричі стукаю по колесах, сигналізація кричить, нуль емоцій. Ось і майстер-клас "Брелок від машинки — як же ним користуватися?". Нарешті біжить.

Те, що відбулося далі, легко демонструє список курсів, які можна було б продати моїй новій подрузі просто там, на місці. "Ти і ви — особливості російської мови", "Винен — вибачся, або Як визнавати свою провину без шкоди для зухвалого іміджу", "Брудна лайка — а що, власне, в ній поганого?" і фінальний, вже для мене: "Чому не можна псувати чуже майно, навіть якщо його господар тобі не подобається".

І це лише п'ять хвилин із життя пересічних київських дівчат. Ну золота ж ніша! Вікно в машині не для сміття, або Помилки, які ми робили все життя. Парковка за 15 гривень або перекритий тротуар? Чому о третій години ночі від музики на повну гучність і п'яних вересків твоїх подружок весело не всім? Навіщо чекати черги на поворот, якщо є ще смуги і можна об'їхати всіх слабаків? Літак — не найкраще місце для алкогольної коми. Я цей список можу продовжувати нескінченно.

Запровадимо освіту в маси, бач — і в дітей життя налагодиться без курсів та уроків, а завдяки позитивному прикладу. Чистий парк, чемні дорослі, цілі гойдалки, ввечері тиша та спокій, вранці — безпека та веселощі. Ідеальні умови для вивчення англійської з математикою.

Ну що, почнемо?

Колонку опубліковано в журналі "Новое Время" від 12 лютого 2016 року. Републікування повної версії тексту заборонене.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.