20 серпня 2017, неділя

Торгова війна Москви і Києва: хто кого

коментувати
Запроваджені Росією санкції неприємні, але не смертельні для України

Будь-які обмеження на торгівлю шкодять усім учасникам процесу. Страждає і та країна, що запровадила обмеження, і та, проти якої вони задумані.

Між Україною і Росією не припиняється торгова війна. Додатково до оголошеного раніше Росією продуктового ембарго на імпорт товарів з різних країн, у тому числі з України, Москва запровадила чергові обмеження на транзит українських товарів через РФ до третіх країн. Зокрема, обмеження торкнуться перевезень товарів у Киргизстан і Казахстан.

Українська економіка набагато відкритіша від російської. Експорт або імпорт в українському ВВП дорівнює приблизно 50%. У той час як в російському – трохи більше 10%. Це означає, що будь-які обмеження, що навіть однакові за впливом на експорт і імпорт обох країн, найбільше вдарять по Україні, як по більш відкритій економіці, ніж по Росії.

Запроваджені Росією санкції неприємні, хоч і не смертельні для України. Проблеми виникнуть, насамперед, у торгівлі з Казахстаном – це більша економіка, ніж Киргизія. На жаль, відповідні санкції, анонсовані Україною, не можуть бути настільки ж ефективними. Росія де-факто є монополістом перевезень між Україною і Казахстаном, а Україна, навіть якщо повністю закриє транзит для російських товарів у ЄС, не зможе створити серйозні проблеми для РФ. Просто тому, що в той же Євросоюз росіяни можуть експортувати свої товари і через Білорусь, і через країни Балтії, і Балтійськиму морем.

Будь-які обмеження на торгівлю шкодять усім учасникам процесу

В України немає блокуючої сили, як у РФ. Таким чином, для України запроваджені росіянами санкції більш болючі, ніж відповідні обмеження з нашого боку для них.

Україна, безумовно, повинна користуватися всіма доступними законними методами для того, щоб опротестувати рішення російської сторони. Проте, навряд чи треті сторони, у тому числі СОТ, зможуть допомогти нам у цій ситуації. Такі проблеми розв'язуються у двосторонньому порядку. У СОТ немає сильних важелів тиску на країни. Ця організація, радше, надає додаткові можливості, аніж обмежує їх.

Разом з тим, на цей момент російські заборони менш болючі, ніж раніше. Торгівля України з РФ та іншими країнами СНД знизилася давно.

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.