16 серпня 2017, середа

Що чекає українську економіку в 2016 році

коментувати
З 1 січня має вступити в дію угода про Зону вільної торгівлі з Євросоюзом

Вчора Євросоюз заявив про готовність до зони вільної торгівлі з Україною з 1 січня 2016 року. Тим не менш, жодних екстраординарних змін з першого січня наступного року очікувати не слід.

Потрібно розуміти: основні положення ЗВТ запрацювали в Україні вже в цьому році, а ті пункти, набуття чинності яких очікується в наступному, не матиме критичного впливу на загальну картину.

Що стосується тієї самої загальної картини, то принаймні в першій половині 2015 року у нас йде скорочення як експорту, так і імпорту, в тому числі і в країни ЄС. Але викликано це не зоною вільної торгівлі, а іншими факторами.

Свою роль зіграло і те, що ряд підприємств, експортувавших свої товари в Європейський союз, знаходяться на тимчасово окупованих територіях і не можуть продовжувати роботу, а також зниження світових цін на важливі продукти українського експорту, зокрема, сільськогосподарські товари.

В Європу у нас йшла і сільськогосподарська продукція, і певні обсяги чорних металів. Але сьогодні ціна на чорні метали знаходиться на найнижчому рівні за останні 15 років, сільськогосподарські товари також впали у порівнянні з минулим роком. Тому, навіть якщо б ми продовжували продавати в колишніх обсягах, в грошовому еквіваленті ми отримали б менше.

У 2015 році у нас йде скорочення як експорту, так і імпорту, в тому числі і в країни ЄС

Втім, через падіння попиту на ці товари в світі знизилися і обсяги експорту. Але ці тенденції – самостійні явища, не пов'язані з зоною вільної торгівлі. Саме ж набуття її чинності – очікуваний етап, який не принесе українській економіці помітних потрясінь.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.