19 серпня 2017, субота

Пора відсудити у Росії і шельф Чорного моря, і Крим

коментувати
Повернення родовищ на шельфі Чорного моря є одним з інструментів відновлення внутрішньої енергетичної незалежності

Петро Порошенко заявив, що Україна повинна в судовому порядку повернути газові родовища, над якими країна втратила контроль внаслідок анексії Криму Росією, включно з Одеським і Безіменним.

Ці родовища досить перспективні, оскільки в нас уже були компанії, які працювали на шельфі (насамперед, Чорноморнафтогаз). Навіть більше, є приклади, коли на них здійснювався фактичний видобуток.

Судитися є за що. Але особисто я вважаю, що подібні судові дії варто було б провадити в рамках загальної стратегії щодо окупації Криму, а не з окремих питань. Інакше виходить, що ми судимося за шельф, але не судимося за сам півострів, на якому природних копалин, можливо, й небагато, але є підприємства, які також генерують прибуток. Наприклад, той самий титановий завод.

Всередині країни видобувається лише п'ята частина споживаних енергоресурсів

Тому я не думаю, що коректно судитися виключно з питання територіальних вод, оминаючи при цьому питання самого півострова. Проте, останнє слово за юристами. Можливо, вони вважають, що судитися по шельфу більш перспективно.

Повернення родовищ на шельфі Чорного моря є одним з інструментів відновлення внутрішньої енергетичної незалежності країни за рахунок збільшення видобутку нафти і газу на території України. Як відомо, на сьогодні  всередині країни видобувається лише п'ята частина споживаних енергоресурсів – решта імпортується. У той самий час в Україні є певні запаси, які можна розробляти, і тим самим збільшити рівень самозабезпечення.

Більше думок тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.