18 серпня 2017, п'ятниця

Чи підскочать ціни на нафту

коментувати
Якщо в рамках зустрічі ОПЕК в Алжирі вдалося домовитися з такими великими виробниками, як РФ, вартість чорного золота дійсно може зрости

Представники найбільших експортерів нафти на зустрічі в рамках ОПЕК домовилися знизити добовий ліміт видобутку на 0,75 млн барелів – з 33,24 млн до 32,5 млн на добу. Тим не менш, значної зміни світових цін на «чорне золото» у зв'язку з цим я не очікую.

Значна частина нафти на сьогоднішній день видобувається країнами поза ОПЕК, які, до речі, сильно залежать від своїх нафтових доходів. На фоні обмеження видобутку в країнах ОПЕК інші великі гравці часто, навпаки, підвищують видобуток, що не дозволяє цінам сильно зрости.

Таким чином, я досить скептично ставлюся до очікувань значного зростання нафтових цін внаслідок досягнутих ОПЕК домовленостей. Тим не менш, якщо вони зуміли домовитися з великими виробниками, що не входять в ОПЕК, наприклад, з тією ж Російською Федерацією – а ми дізнаємося це тільки за фактом, – тоді дійсно можна очікувати підвищення цін.

Крім пропозиції, на яку впливають експортери, є ще і попит

Але крім пропозиції, на яку впливають експортери, є ще й попит. А він в останні роки має тенденцію до зупинки зростання. Як мінімум, на рівні окремих країн споживання нафти знижується. Це говорить про те, що середньостроковий і довгостроковий попит може бути дещо нижчим, ніж раніше. Даний фактор також буде утримувати ціни від істотного зростання.

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.