23 листопада 2017, четвер

Як Росія може змусити Україну повернути $3 млрд

коментувати
Україна так і не змогла позбутися газової залежності, а тому вразлива для шантажу

На сьогоднішній день дуже висока ймовірність, що російський борг України повертати не буде. Питання це в першу чергу політичне, так що саме політичні міркування можуть переважити економічні аргументи.

Якщо ж дивитися на ситуацію в цілому, то в питанні з боргом РФ потрібно розуміти: Москва досі є нашим основним постачальником газу, і займається постачаннями газу російська державна компанія. Відповідно, не можна виключати, що на нас спробують натиснути загрозою відмови в поставках газу, щоб змусити повернути Росії $ 3 млрд.

І це може стати великою проблемою, оскільки на сьогоднішній день Україна недостатньо підготувалася до того, щоб отримувати газ від альтернативних постачальників. Шантаж може виявитися досить ефективним.

На жаль, на даний момент ми практично нічого не можемо йому протиставити. У нас була можливість спробувати закачати більше газу в газосховища в літній період, щоб збільшити резерв і створити подушку безпеки, але це все одно був би той же російський газ. А в третьому кварталі поставок газу з РФ вже не було.

Коли можливість нарощувати запас газу була, ми цього не зробили

Іншими словами, в той момент, коли можливість нарощувати запас газу була (в літній та осінній період до початку опалювального сезону), ми цього не зробили. Але, знову ж, виникало і грошове питання - ми і так взяли в борг $ 300 млн для цього опалювального сезону.

В іншому ж, якщо питання російського боргу не стане критичним, ймовірність зростання економіки є. Багато організацій згодні з цим, але, на жаль, воно буде дуже повільним. Навряд чи зростання складе більше 2-3%, і в порівнянні з тим, яким буде падіння в нинішньому році (11-12%), якщо ми продовжимо рости тими ж темпами, то тільки на покриття падіння цього року знадобиться не менше чотирьох років .

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.