18 листопада 2017, субота

Чого чекати від курсу долара влітку

коментувати
НБУ продовжить викуповувати валюту на міжбанку, не дозволяючи гривні відчутно посилитися

Cтаном на друге червня Нацбанк продовжив зміцнювати офіційний курс гривні, нехай і не набагато. Після підвищення на 5 копійок він склав 25,09 гривень за долар.

На сьогоднішній день складається враження, що сезонне літнє зміцнення гривні відбудеться і цього року. Якщо взяти для розгляду ситуацію за останні десять-п'ятнадцять років, як правило, в літні місяці спостерігається щорічне зміцнення гривні.

Це пов'язано, по-перше, з динамікою, яка відбувається з нашим експортом: в літні місяці зростає експорт чорних металів.

Другий фактор, з яким пов'язано сезонне літнє зміцнення гривні – це сезон відпусток. Багато людей, які їдуть у відпустку, нехай навіть і у межах України, зберігають свої заощадження в іноземній валюті. Для того, щоб оплатити свій відпочинок, вони обмінюють частину цих заощаджень на гривні, тим самим збільшуючи пропозицію валюти на ринку.

Відповідно, цього року можна зробити висновок, що  є можливим певне подальше посилення гривні.

При цьому потрібно розуміти, що воно навряд чи буде значним: це пов'язано з тим, що на сьогоднішній день одна з цілей Національного банку – це нарощування золотовалютних резервів країни. Відповідно, НБУ продовжить викуповувати валюту на міжбанку, не дозволяючи гривні відчутно посилитися. Якби нацбанк не викуповував долари, посилення національної валюти було б більш помітним.

Транш МВФ, який, за словами міністра фінансів Олександра Данилюка, ми можемо отримати в липні, також дасть певний плюс. Але, якщо дивитися за попередніми отриманими нами коштами. Не можна говорити про пряму залежність: відчутне підвищення курсу гривні в момент отримання траншу або відразу після нього.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.