18 серпня 2017, п'ятниця

Чому українці не вірять Гонтаревій

коментувати
Згідно з даними нещодавнього опитування Центру Разумкова, на даний момент рівень недовіри населення до НБУ становить 80%

І це не дивно: як у сформованій ситуації можна говорити про довіру?

Для початку, Центральний банк повинен проводити прозору і зрозумілу політику. Є, зрозуміло, комерційні таємниці, але коли тендери або розподіл рефінансування проводяться непрозоро, це викликає недовіру.

До того ж, бізнеси, які тримали кошти в збанкрутілих банках, втратили десятки і сотні мільярдів гривень (населення – меншою мірою, оскільки ФГВФО принаймні повертає кошти).

І, на жаль, певна частина цих втрат пов'язана з тим, що банкрутство банків було незрозумілим. Далеко не всі банки, оголошені банкрутами, такими стали, а банкрутство деяких інших банків носило явно політизований характер.

Це необхідно змінити, а НБУ потрібно припинити пишатися кількістю збанкрутілих банків, зокрема й невеликих банків, чиї баланси були не такі вже й погані. Ставити за самоціль збереження виключно великих банків, як мені здається, не найкращий варіант.

НБУ потрібно припинити пишатися кількістю збанкрутілих банків

І зважаючи на цю недовіру, зважаючи на завдані втрати, керівництву країни давно час зайнятися вирішенням питань персоналій. І це має стосуватися не тільки якихось окремих випадків; дуже часто з тими або іншими подіями і діями пов'язується ім'я конкретного державного або політичного діяча.

На жаль, вже зрозуміло, що з ім'ям нинішнього голови НБУ пов'язується і втрата заощаджень, і втрата купівельної спроможності національної валюти. Навіть суто через психологічний аспект необхідно розірвати цей ланцюг недовіри до Центрального банку, і тут вже питання до президента.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.