28 липня 2017, п'ятниця

Так що сказав Обама про Росію і Україну

коментувати
З точки зору безпеки і військового балансу, слова Обами викликають лише посмішку

«Україна не є членом НАТО і буде вразливою для військового домінування Росії незалежно від того, що ми робимо», - сказав президент США Барак Обама в інтерв'ю виданню The Atlantic. Характерний підхід для нинішнього американського президента. Тим не менш, важливо пам'ятати, що це точка зору нехай і важливої, але все ж таки однієї людини.

Думаю, такий вкрай необачною фразою Обама ставить під сумнів, наприклад, гарантії країнам-членам НАТО. Адже практично всі члени Альянсу, очевидно, завжди будуть менш потужними, ніж Росія, з точки зору військового потенціалу, чого не скажеш про Сполучені Штати. Тому дана заява Обами говорить, скоріше, про відсутність бачення того, що можна було б зробити на нинішньому етапі, ніж про якийсь реальний постулат, підтверджений практикою.

Президент Обама не хоче і не вміє вступати у конфронтацію. Він віддає перевагу економічним і правовим методам, але не військовим. Це дуже нетипово для США і, можливо, свідчить про той самий період, про який так люблять зловтішатися в Росії: коли Америка більше не є єдиним центром впливу і сили на планеті. Невпевненість Обами щодо того, що може бути зроблено, відображає подібні глобальні тенденції.

Американський президент не хоче і не вміє вступати у конфронтацію

Особисто я зовсім не згоден з такою постановкою питання. Сполучені Штати цілком могли б робити набагато більше. Ніхто не говорить, що потрібно вирівняти військовий потенціал Росії та України. Однак військовий потенціал України можна було б довести до такого рівня, коли військова загроза з боку РФ була б максимально знижена.

З іншого боку, слова Обами можуть свідчити і про розчарування в українському політичному класі, не здатній протистояти Росії в політичному та економічному плані.

Іншими словами, заява Обами багатопланова, але з точки зору безпеки та військового балансу, нічого, крім посмішки, не викликає.

Однак не варто забувати, що обороноздатність України залежить в першу чергу від дій української влади; від того, наскільки швидко уряд готовий реформувати Збройні сили, модернізувати економіку, формувати суспільний консенсус з питання оборони країни. Нічого з цього українська влада не хоче, не вміє і не робить. Тому і Обаму в цій ситуації немає можливості висміяти, в його словах чимало правди.

Разом з тим, США все ж таки надають Україні військову допомогу, і це дуже важливо. Американська допомога сприяє тому, щоб ми досягли такого рівня військового потенціалу, коли країна зможе протистояти або, як мінімум, балансувати з російською загрозою. Так що США багато роблять для України.

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.