18 листопада 2017, субота

Так що сказав Обама про Росію і Україну

коментувати
З точки зору безпеки і військового балансу, слова Обами викликають лише посмішку

«Україна не є членом НАТО і буде вразливою для військового домінування Росії незалежно від того, що ми робимо», - сказав президент США Барак Обама в інтерв'ю виданню The Atlantic. Характерний підхід для нинішнього американського президента. Тим не менш, важливо пам'ятати, що це точка зору нехай і важливої, але все ж таки однієї людини.

Думаю, такий вкрай необачною фразою Обама ставить під сумнів, наприклад, гарантії країнам-членам НАТО. Адже практично всі члени Альянсу, очевидно, завжди будуть менш потужними, ніж Росія, з точки зору військового потенціалу, чого не скажеш про Сполучені Штати. Тому дана заява Обами говорить, скоріше, про відсутність бачення того, що можна було б зробити на нинішньому етапі, ніж про якийсь реальний постулат, підтверджений практикою.

Президент Обама не хоче і не вміє вступати у конфронтацію. Він віддає перевагу економічним і правовим методам, але не військовим. Це дуже нетипово для США і, можливо, свідчить про той самий період, про який так люблять зловтішатися в Росії: коли Америка більше не є єдиним центром впливу і сили на планеті. Невпевненість Обами щодо того, що може бути зроблено, відображає подібні глобальні тенденції.

Американський президент не хоче і не вміє вступати у конфронтацію

Особисто я зовсім не згоден з такою постановкою питання. Сполучені Штати цілком могли б робити набагато більше. Ніхто не говорить, що потрібно вирівняти військовий потенціал Росії та України. Однак військовий потенціал України можна було б довести до такого рівня, коли військова загроза з боку РФ була б максимально знижена.

З іншого боку, слова Обами можуть свідчити і про розчарування в українському політичному класі, не здатній протистояти Росії в політичному та економічному плані.

Іншими словами, заява Обами багатопланова, але з точки зору безпеки та військового балансу, нічого, крім посмішки, не викликає.

Однак не варто забувати, що обороноздатність України залежить в першу чергу від дій української влади; від того, наскільки швидко уряд готовий реформувати Збройні сили, модернізувати економіку, формувати суспільний консенсус з питання оборони країни. Нічого з цього українська влада не хоче, не вміє і не робить. Тому і Обаму в цій ситуації немає можливості висміяти, в його словах чимало правди.

Разом з тим, США все ж таки надають Україні військову допомогу, і це дуже важливо. Американська допомога сприяє тому, щоб ми досягли такого рівня військового потенціалу, коли країна зможе протистояти або, як мінімум, балансувати з російською загрозою. Так що США багато роблять для України.

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.