19 серпня 2017, субота

Суд у справі МН17 повинен пройти в Україні

коментувати
В тому, що міжнародне слідство доведе справу до судового процесу, немає ніяких сумнівів

Нідерландський уряд розглядає кілька варіантів залучення до відповідальності винних у катастрофі Boeing МН17. Це може бути міжнародний трибунал або національний судовий процес однієї з країн-учасниць Спільної слідчої групи з розслідування катастрофи малазійського лайнера.

У тому, що міжнародне слідство доведе справу до судового процесу, немає ніяких сумнівів. І Україна правильно зробила, що погодилася на проведення міжнародного розслідування. Тим не менш, українська влада недооцінює значення слідства і суду національної юрисдикції. Щоб поставити крапку в цьому розслідуванні, Україна, на мій погляд, зацікавлена в тому, щоб відповідний судовий процес був проведений на українській території і згідно українського права. (Інші постраждалі країни, звичайно, теж можуть пропонувати свою територію для проведення суду.)

Що стосується міжнародного трибуналу за домовленістю між п'ятьма країнами, які беруть участь у Спільній слідчій групі, то він також можливий. Правда, і в першому, і в другому випадку знадобиться чимало часу, щоб виконати прийняте судом рішення.

Інші постраждалі країни, звичайно, теж можуть пропонувати свою територію для проведення суду

Після судового процесу зацікавлені країни, напевно, зіткнуться з ще однією проблемою – як виконати рішення суду, наприклад, по відношенню до громадянина іншої держави. Втім, це розв'язувана задача.

Ще одне завдання, яке потрібно буде вирішити п'ятьом країнам-учасницям розслідування катастрофи МН17, – поширення рішення суду по всьому світу. Це може бути, наприклад, якась міжнародна конвенція або система двосторонніх договорів.

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.