13 грудня 2017, середа

Путін vs Ердоган. До чого призведе сварка турків і росіян

коментувати
Або Путін повинен довести свої звинувачення, або Ердоган повинен їх спростувати - третього не дано

Турецький президент Реджеп Тайіп Ердоган відкинув звинувачення президента Росії Володимира Путіна в тому, що Туреччина бере участь у масштабній торгівлі нафтою з угрупованням Ісламська держава, про що російський президент заявив незабаром після інциденту зі збитим російським Су-24.

Це такий мачизм в політиці: Ердоган хоче показати, що він більше чоловік, ніж Путін, що у нього більше характеру і волі, що він відповідає за свої слова на відміну від російського президента. Або Путін повинен довести свої звинувачення, або Ердоган повинен їх спростувати - третього не дано.

Але в цілому вся ця бравада не варта уваги. У ситуації з російським Су-24 Туреччина діяла ситуативно, проте не виходила за рамки закону. Навряд чи можна очікувати, що після цього інциденту позиція Туреччини по відношенню до Росії сильно зміниться. Навпаки, ми бачимо, що вона намагається не загострювати конфлікт, намагаючись нормалізувати відносини.

У Туреччини та Росії є спільні довгострокові інтереси. Санкції, введені Москвою, достатньо відчутні для турецької сторони. Втім, Анкара на них ніяк не відреагувала, зазначивши, лише, що будь-які висновки поспішні. Іншими словами, турки розуміють, що крім російського бомбардувальника є більш важливіші спільні інтереси з Росією.

Я б не говорив про якусь сильну неприязнь Туреччини до Росії, і з теплих зустрічей Ердогана і Порошенко не робив би якихось військово-політичних альянсів. Україні необхідно нагнітання ситуації навколо Російської Федерації, оскільки вона не перестає бути серйозною загрозою для нашого суверенітету і життя українців. Туреччина, тим часом, є членом НАТО і діє в контексті політики Альянсу. Навіть якщо Путін з Ердоганом не зустрілися на саміті в Парижі, подальше налагодження відносин між Анкарою і Москвою неминуче, оскільки вони виходять з обопільних інтересів.

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.