14 грудня 2017, четвер

29 березня: Прокурори і перевибори

коментувати
У Києві розсварені еліти штовхають країну до перевиборів, у Сирії триває наступ на ІД, а Москва готова обміняти Савченко на наркоторговця

1. Головна новина дня – це, звісно, відставка заступника генпрокурора України Давида Сакварелідзе. Мало хто сумнівається, що його вимушений відхід з посади – «контрольний постріл» у тих співробітників прокуратури, які намагалися реформувати цю структуру, перетворивши її з «годівниці» на якусь подобу сучасного агентства з нагляду за дотриманням законності. Не вийшло – відомство залишиться «радянським» і корумпованим. На мій погляд, влада дає ясно зрозуміти, що постмайданний переляк перед суспільством у неї минув, тепер все буде по-старому.

2. Майже одночасна відставка самого генпрокурора – Віктора Шокіна – на тлі відходу його заступника виявилася мало кому цікавою. Активна частина суспільства розуміє, що це – косметична зміна, ніяких глибоких і структурних змін у ГПУ немає і не передбачається. Напевно, можна було б порадіти відходу одіозної фігури, але ми поки ще не знаємо, кого поставлять на її місце. У мене, зізнаюся, дуже нехороші передчуття.

3. На тлі всього цього триває колотнеча з (не)призначенням нового прем'єр-міністра. Коаліції в Раді немає, склеїти її неможливо без участі Юлії Тимошенко та її соратників, які висунули нездійсненні умови свого вступу в це дивне утворення. Здається, зараз є тільки два виходи з ситуації. Перший – скуповування «тушок» за усім відомим зразком часів Януковича. Другий – перевибори Ради, які наводять жах на нинішніх депутатів, і олігархів, які стоять за ними. Другий варіант мені здається трохи кращим, проте досвід спостережень підказує: зазвичай відбувається те, чого взагалі ніхто не очікує. Тож цілком може бути і якийсь третій варіант.

4. З Росії сьогодні надійшли пов'язані з Україною новини. Агентство «Інтерфакс» з посиланням на якісь інформовані джерела повідомило, що Кремль готовий обміняти Надію Савченко на двох російських злочинців, які сидять в американських в'язницях – торговця зброєю Віктора Бута і торговця наркотиками Костянтина Ярошенка. Американці, щоправда, вже заявили, що і думати не збираються про подібний варіант, і знову вимагали безумовного звільнення незаконно захопленої і утримуваної українки.

5. Сама Савченко, до речі, сьогодні заявила, що з 6 квітня (дня набуття чинності вироку) відновить сухе голодування. Таким чином, у російської влади залишається зовсім небагато часу, щоб укласти якусь угоду про її обмін. Якщо процес затягнеться, то Савченко просто помре. Однак Кремль вже багато разів демонстрував, що вбивство в'язницею – звичайний для нього метод поводження з опонентами, тому на угоду може і не піти зі страху «продешевити». Дуже погана ситуація складається.

6. Головною світовою новиною сьогодні став угон єгипетського літака на Кіпр. Історія зовсім темна, багато там зовсім неясно, але важливо одне: люди не постраждали і звільнені, а викрадач заарештований. Судячи з усього, цей чоловік був не цілком здоровий: у всякому разі, влада Єгипту оголосила, що він – «просто ідіот», а зовсім не злісний терорист. Почекаємо результатів розслідування.

7. Цікава історія трапилася сьогодні з саудівським принцом Султаном бін Туркі. Цей порівняно молодий чоловік, посварившись з керівництвом країни, втік до Франції, де розгорнув кампанію наклепів на адресу найбільш справедливого, доброго та демократичного короля своєї країни. Той у боргу не залишився і хитрістю заманив Султана на борт саудівського літака, що нібито летить в Єгипет. Але приземлився бізнес-джет в Ер-Ріяді, після чого зв'язок з бунтівним принцом обірвався. Цікаво, що раніше за таких же темних обставин зникли ще два саудівських принци, які критикували владу з-за кордону. Це все чудово поєднується з торішніми повідомленнями з Лондона про те, що у саудівській королівській сім'ї зріє змова, яку місцева влада зібралася придушити. Мабуть, перейшли до виконання своїх погроз.

8. Ну і останнє на сьогодні: сирійська урядова армія, підтримувана російською авіацією, після звільнення Пальміри продовжила наступ на позиції Ісламської держави, відкидаючи їх на північ, у напрямку «столиці» халіфату Ракки і на схід – до місцевих нафтових промислів. Якщо все буде розвиватися в тому ж дусі, то незабаром ісламісти можуть зіткнутися з дуже серйозними проблемами: або їхню столицю візьмуть в облогу, або вони будуть відрізані від головного джерела грошей. Напевно, це непогані новини.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.