20 серпня 2017, неділя

28 жовтня: Китай готовий воювати з США, а РФ - з бібліотекою

коментувати
У Швейцарії заарештували рахунки російського екс-міністра, китайці загрожують США війною, а Австралія дала рецепт вирішення міграційної кризи

1. «Китай не боїться війни проти США в Південно-Китайському морі», - повідомили сьогодні своїм читачам державні газети в КНР. Оскільки самі китайські журналісти з подібними заявами виступати, звичайно, не можуть, цю позицію можна вважати офіційною. У регіоні явно намічається велика заваруха. Пекін пообіцяв «вжити заходів» проти американських кораблів і літаків, які «порушують суверенітет КНР» над островами в ПКМ, насипаними самими китайцями. Вашингтон відповідає, що острови – штучні, тому ніякого китайського суверенітету там немає, отже, американці будуть ходити і літати, як і де захочуть. І коли китайські ЗМІ закликають уряд країни «готуватися до гіршого», насправді це уряд закликає «готуватися до гіршого» своїх громадян. Економіка зараз переживає не найкращі часи, тому Пекіну потрібно чимось відволікти народ від внутрішніх проблем. Дуже цікаво, наскільки далеко вони зайдуть у цьому бажанні.

2. У Туреччині сьогодні настав цікавий поворот у передвиборній кампанії. Місцева поліція і спецназ захопили і розгромили офіси опозиційних телеканалів «Каналтюрк» і «Бугун ТБ». Офіційно повідомляється, що це було зроблено в рамках перевірок обох телекомпаній на «деякі порушення». За дивним збігом, «порушення» виявилися за два дні до парламентських виборів, перемога в яких критично важлива для пропрезидентської Партії справедливості і розвитку. Якщо вона не отримає більшості у парламенті, то Реджеп Тайіп Ердоган не тільки позбудеться надій на зміну конституції та набуття султанських повноважень, але і, можливо, попрощається з реальною владою. Оскільки другий варіант абсолютно не влаштовує, він не тільки почав війну проти курдів для підвищення власної популярності, але й кинувся душити останні паростки вільної преси. Я підозрюю, що за гострої потреби він і результати собі потрібні намалює, тим більше, що повідомити про це буде вже нікому. Цілком можливо, що відразу після виборів у Туреччині розпочнеться друга серія «протестів за парк Гези», які трясли країну в 2013 році.

3. Сьогодні колишній австралійський прем'єр-міністр Тоні Еббот дав Європі пораду, як впоратися з напливом біженців з різних країн. За словами Еббота, політика співчуття до сусідів стане для Європи «катастрофічною помилкою». Екс-прем'єр сказав, що єдиний спосіб переконати мігрантів вирушати в довгі і небезпечні подорожі – це не пускати їх. При цьому він порадив європейцям взяти на озброєння австралійський досвід. Там з біженцями діють просто: ледь помітивши судно з охочими осісти в Австралії, військові моряки і прикордонники відправляють його в країну відправлення або навіть в третю країну, не даючи навіть наблизитися до своїх берегів. От і все.

4. Порада Еббота, схоже, в ЄС припала до душі. Сьогодні крихітна Словенія, яка стала однією з транзитних країн для африканських і азійських мігрантів, оголосила про намір побудувати стіну на кордоні з Хорватією, яка також входить в ЄС, але поки що не належить до Шенгенської зони. Трохи раніше про будівництво стіни на кордоні з самою Словенією оголосила австрійська влада. Цікаво, що і Любляна, і Відень ще влітку останніми словами лаяли угорців, які першими відгородилися від біженців стіною. До речі, угорський прем'єр днями заявив, що завдяки стіні його країна більше не є транзитною», тому він з великим інтересом поспостерігає за тими, хто його критикував, а зараз сам опинився віч-на-віч з цією проблемою. Він навіть великодушно пообіцяв допомогу своїм вчорашнім критикам, якщо така знадобиться.

5. Сьогодні російська влада відновила боротьбу з українською бібліотекою в Москві. Раніше там вже проходили обшуки і вилучення, сьогодні – новий. ОМОН витягнув з бібліотеки кілька книг і журналів, запідозрених в «екстремізмі» і «перекручуванні історичних фактів». Цей акт демонстративного недоумства супроводжувався арештом керівника місцевої української громади Валерія Семененка. Чим міг провинитися перед російською владою "безневинний" голова громадської організації, не повідомляється. Мабуть, тим, що є українцем.

6. В самій Україні тим часом триває балаган з підрахунком підсумків недільних місцевих виборів. У Києві досі незрозуміло, хто вийшов у другий тур, в Одесі – чи буде взагалі другий тур. Сподіваюся помилитися, але щось мені підказує, що прямо зараз причетні до процесів люди зайняті підрахунком не бюлетенів, але грошей, які заносять зацікавлені особи. Приємний виняток – це, звичайно, Львів. У найкращому місті України чинний мер визнав, що не переміг у першому турі й оголосив, що буде боротися за посаду у другому. Напевно, так і треба робити в демократичних країнах, а не шарудіти паперами під столом, як це, на жаль, зараз відбувається в інших містах країни.

7. Просто чудові, по-справжньому здіймаючі дух новини надійшли сьогодні з Швейцарії, де місцеві правоохоронні органи заарештували рахунки колишньої глави Мінсільгоспу РФ Олени Скринник. Ця чудова жінка є одним з фігурантів швейцарської кримінальної справи про відмивання незаконно отриманих коштів – на рахунках скромної чиновниці виявилося приблизно 60 мільйонів франків. Сама Скринник заявляє, що «нічого не знає», «її підставили» і тому подібні чесні виправдання. Щиро сподіваюся, що швейцарці доведуть цю справу до суду і винесуть вирок, гідний російського міністра. До речі, добре б, щоб ця справа стала лише першою ластівкою в низці багатьох аналогічних.

8. Вельми цікаві новини надійшли з Південного Судану. Ця країна лише нещодавно отримала незалежність, відокремившись від просто Судану після тривалої і кривавої громадянської війни. Втім, відразу після відділення не менш кривава громадянська війна почалася вже в самому Південному Судані, де численні народності і племена ніяк не можуть з'ясувати, хто з них важливіший і найголовніший за інших. Як виявило опубліковане сьогодні дослідження, з'ясування відносин іде там з місцевою специфікою: щосили використовуються не тільки луки, стріли, списи й мечі, але і такі форми впливу на опонентів, як викрадення в рабство, жахливі тортури і навіть канібалізм. Оскільки навіть для місцевих мешканців такі «культурні особливості» – це надміру, десятки тисяч з них біжать чимдуж до Європи, яка, щоправда, почала відгороджуватися стінами.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.