27 липня 2017, четвер

15 грудня: Сеня vs Міша і крах економіки РФ

У Києві розгорається політичний скандал, у Москві підписано нереалістичний бюджет, а нацистський потяг із золотом виявився легендою
1. Головна новина України сьогодні – це продовження конфлікту між Міхеїлом Саакашвілі, Арсенієм Яценюком і Арсеном Аваковим. Сьогодні в адміністрації президента оголосили, що конфлікт – це «особиста справа» його учасників, а тому відеозапис і стенограму ніхто публікувати не буде. Дуже дивне рішення, зважаючи на ту обставину,
коментувати
У Києві розгорається політичний скандал, у Москві підписано нереалістичний бюджет, а нацистський потяг із золотом виявився легендою

1. Головна новина України сьогодні – це продовження конфлікту між Міхеїлом Саакашвілі, Арсенієм Яценюком і Арсеном Аваковим. Сьогодні в адміністрації президента оголосили, що конфлікт – це «особиста справа» його учасників, а тому відеозапис і стенограму ніхто публікувати не буде. Дуже дивне рішення, зважаючи на ту обставину, що суперечка, судячи з усього, була принциповою, люди – публічні, а зустріч – не секретна. Таке відчуття, що від людей просто хочуть приховати щось важливе. На щастя, ряд народних депутатів вже написали офіційні запити в АП з вимогою оприлюднити відео. Подивимося, чи буде дотриманий закон. У мене, правда, таке відчуття, що не буде.

2. З дотриманням законів узагалі все не слава богу. Замість відео з засідання у президента в мережі сьогодні з'явився досить сумнівний запис, на якому Саакашвілі нібито веде розмову з якимось російським олігархом. Оскільки своїм поширенням цей відеозапис зобов'язаний людям з оточення голови МВС, цілком логічно зробити висновок, що відомство як мінімум причетне до його появи. Враховуючи якість та походження запису, можна припустити, що в МВС або фальсифікують відео, або ведуть незаконне стеження за політичними опонентами. Це взагалі чорт знає що.

3. Не менш дивні речі діялися і в Росії, де прокуратура порушила кримінальну справу за фактом «підробки документів», що доводять ділове партнерство дружини заступника генпрокурора з дружинами найвідоміших бандитів Росії. Саме ці документи лягли в основу одного з епізодів розслідування Олексія Навального, який розповів про мафію, яка діє у російській генпрокуратурі. Не вдаючись у тонкощі справи, можу пояснити її суть: якщо правда за прокуратурою, то зовсім недавно Навальний здійснив подорож у минуле, підробив там документи, щоб скористатися ними зараз. Якщо ви думаєте, що це сміховинна маячня, то сильно помиляєтеся. Це сучасна російська юстиція.

4. Ще один приклад – вирок українцю Валентину Виговському, який обвинувачений в РФ у шпигунстві і отримав 11 років таборів. Справа провадилася під грифом «цілком таємно», оскільки ніяких реальних доказів шпигунської діяльності громадянина України, який проживав на території України (в Криму), немає і в принципі бути не може. Проте – реальний термін, причому чималий. Російське «правосуддя» вже навіть не намагаэться клеїти липові справи – людей просто довільно садять. За що? – Секрет!

5. Прекрасне свідчення того, що в Росії влада живе у своєму вигаданому світі – це підписання Володимиром Путіним закону про бюджет на 2016 рік. Документ зверстано з розрахунком ціни нафти на рівні 50 доларів за барель. Простіше кажучи, його неможливо виконати в принципі, оскільки нафта вже впала до 35 і продовжує зниження. Для того, щоб і без того дефіцитний бюджет було виконано, необхідно або переглядати його, або обрушити курс рубля до 100 рублів за долар. Поки ж обрано опцію «не робити нічого», що, природно, призведе російську економіку прямо до катастрофічного обвалу.

6. Серйозних неприємностей зараз зазнає й інша економіка, цілком орієнтована на експорт нафти – хмари згущуються над Ісламською державою. Останні дії американської авіації і курдів призвели до великих втрат території і нафтових ресурсів ДГ, що починає позначатися на бойовому дусі бойовиків. Але це ще не все: Барак Обама сьогодні пообіцяв ще посилити військовий тиск на халіфат, сконцентрувавшись на знищенні його лідерів. «Ви наступні!» - пояснив американський президент. На місці ватажків ІД я б почав хвилюватися.

7. Зате привід для оптимізму сьогодні з'явився у лідерів ісламістів південніше – в Ємені. Справа в тому, що Саудівська Аравія сьогодні оголосила про формування сунітського воєнного альянсу, який, судячи з усього, направить туди війська. Якщо громадянська війна в Ємені продовжиться з участю багатьох країн, у ІД з'являться ідеальні умови для зростання: вона процвітає саме при наявності повного хаосу. Крім того, єменські шиїти, проти яких буде дружити саудівський альянс, були головним опонентом ІД у цій країні. Послабивши їх, Ер-Ріяд автоматично посилить ісламістів.

8. Сьогодні – чорний день для мисливців за скарбами. Польські вчені, ретельно вивчивши всі наявні на цей час наукові дані, дійшли однозначного висновку: нацистський потяг, наповнений золотом, коштовним камінням і творами мистецтва, нібито захований у підземному бункері на півдні країни – всього лише легенда. Такого висновку вони дійшли, вивчивши геомагнітні показники району, де, імовірно, був захований поїзд. На думку фахівців, їхня апаратура обов'язково показала б суттєві відхилення від норми, якби там дійсно був захований цілий склад скарбів. Втім, може бути, вчені просто пускають димову завісу, а вночі, вхопивши лопати, побіжать копати землю в лише їм відомому місці. Цей варіант був би набагато цікавішим!

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.