21 листопада 2017, вівторок

14 квітня: Гройсман-прем'єр і Путін-психотерапевт

коментувати
Володимир Гройсман все-таки зайняв місце Яценюка, а Володимир Путін порадив росіянам вірити не своїм очам і гаманцям, а йому й телевізору

1. Головна українська новина дня – це тимчасове завершення коаліційних страждань і прем'єріади. Сьогодні Верховна Рада більшістю голосів затвердила Володимира Гройсмана на посаді прем'єр-міністра. Він уже пообіцяв важку роботу і численні реформи, а також запевнив, що всім покаже, як треба керувати країною. Будемо сподіватися. Але є невелика проблемка: нова коаліція виявилася мертвонародженою. Річ у тім, що за прем'єра голосували лише 206 депутатів, які формально входять у коаліцію при необхідних 226. Інші голоси вдалося дістати завдяки участі позафракційних, «тушок», і двох дивакуватих депутатських об'єднань – «Воля Народу» та «Відродження», які, за чутками, перебувають у кишенях олігархів. За відсутності реальної коаліції, при ухваленні законів у Раді уряд буде повністю від них залежати, чим вони напевно будуть активно користуватися. Здається мені, що цей уряд (і ця Рада) – не дуже надовго.

2. У Росії сьогодні теж був виступ шапіто, де, щоправда, працював один клоун – Володимир Путін, напомажений до якогось неймовірного ступеня. Він проводив так звану «пряму лінію». Росіянам, які постійно скаржилися йому на інфляцію, розбиті дороги, дикі тарифи ЖКГ, брак ліків і побори з боку держави, Путін заявив, що «все нормально», це їм просто здається, оскільки його цифри статистики говорять зовсім інше. Порадивши співгромадянам мислити позитивно, він додав, що в Україні справи ще гірші, а в США і Європі теж є проблеми. Загальний пафос його виступу був таким: «Та чого ви скаржитеся? Ну так, дрібні проблеми є, але все ж добре!». Я ще раз зміцнився на думці, що він і справді живе в якійсь паралельній реальності.

3. До речі, цю його реальність пильно охороняють спеціальні органи влади. Сьогодні стало відомо про серію обшуків у структурах олігарха Михайла Прохорова, який, в цілому, абсолютно лояльний до Путіна. Спочатку були якісь розмови про те, що він недоплатив податки або щось з цієї серії. Ближче до вечора стала зрозуміла реальна причина проблем: у Прохорова хочуть віджати медіа-холдинг РБК, який надежить йому, і зберігає відносну самостійність від офіційної позиції партії і уряду. Мабуть, комусь зовсім набридло, що в країні є навіть напівнезалежні, але гучні голоси.

4. В американських великих бізнесменів сьогодні теж не найкращий день: американська НКО Oxfam опублікувала результати розслідування, згідно з яким 50 найбільших компаній США ховають в офшорах від податків не менше 1,4 трильйонів доларів. І це при тому, що між 2008 і 2014 роками ці ж компанії отримали більше трильйона доларів від держави у вигляді субсидій, пільгових кредитів і гарантій щодо них. Крім того, завдяки діркам у законодавстві, ці корпорації в США сплачують податок не 35 відсотків, як всі інші, а менше 27 відсотків. Ситуація, в цілому, виходить такою: корпорації отримують гроші платників податків «на розвиток», сплачують мізерні податки, а прибуток ховають на Кайманових і Бермудських островах. На думку експертів Oxfam, це все призводить до перекачування грошей з кишень середнього класу в кишені ультрабагатих американців, падіння попиту і, як наслідок, уповільнення зростання економіки.

5. Все це в своїх промовах багато разів говорив і раніше кандидат в президенти США від демократів Берні Сандерс. Сьогодні він провів у Нью-Йорку рекордний за кількістю учасників передвиборчий мітинг, на який прийшли понад 27 тисяч осіб. За нинішню кампанію ще ніхто і ніколи не зібрав на своєму заході більше людей, ніж цього разу. Сандерс зараз докладає титанічних зусиль, щоб надолужити відставання від Хілларі Клінтон, яка, за опитуваннями в Нью-Йорку поки лідирує з відривом у 10-15 відсотків. Цілком можливо, що доповідь Oxfam дозволить сенаторові від Вермонта показати виборцям, що він зовсім не витає в хмарах, а діло каже. Праймеріз у штаті, який для обох кандидатів вважається «домашнім», відбудуться 19 квітня. Багато хто заздалегідь називає їх вирішальними, здатними визначити результат всієї кампанії.

6. Тим часом хороші новини вряди-годи прийшли з Близького Сходу, де сили міжнародної коаліції в результаті серії авіаударів знищили цілу низку важливих об'єктів Ісламської держави, включно з її «фінансовим штабом». Я, відверто кажучи, не дуже розумію, що це таке, але, будемо сподіватися, це щось важливе, без чого ІД скоро прийде давно очікуваний кінець. Втім, може виявитися, що це просто чергова пропагандистська доповідь, яких було вже чимало.

7. Несподіване покращення життя сьогодні настало у жителів Саудівської Аравії. Місцева влада видала розпорядження спеціально для так званої релігійної поліції («Сил з підтримання моральності та викорінення пороку» - їхня офіційна назва). Це абсолютно садистська організація, зайнята пошуком і тортурами чаклунів, відьом, а також тих людей, хто їм здається недостатньо віруючими. Так от, саудівській інквізиції наказали бути «приємною у поводженні і гуманною» у поводженн зі своєю клієнтурою. Як це буде виглядати насправді, сказати важко. Можливо, людей тепер будуть не бити, а лоскотати? Я б не здивувався.

8. Це такий P.S. От справді, ну навіщо вони дарують троянди черговому "камікадзе", який сів у прем'єрське крісло? Дарували б вже відразу вінок чи що...

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.