23 листопада 2017, четвер

Вся Росія в одній розмові учня і директора школи

коментувати
Нова хвиля протестної активності в Росії в демографічному сенсі сильно відрізняється від усього, що було раніше. Обличчя протесту стало молодшим

Проти режиму Володимира Путіна масово виступають не тільки студенти, а й школярі, які не дивляться телевізор, отримуючи інформацію з інтернету.

Молодь, позбавлена соціальних ліфтів і перспектив покращення свого життя навіть у віддаленій перспективі, вже майже нічого не боїться. По-перше, нове покоління (до двадцяти п'яти) не пам'ятає Радянський Союз. По-друге, втрачати йому, загалом, нічого: влада давно все вкрала, включаючи надії, – ще у їхніх батьків.

Явне омолодження протесту не вислизнуло від пильної уваги влади. По всій Росії школярів і студентів стали викликати на різноформатні «виховні бесіди», суть яких зводилася до такого набору тез: «Сидіть тихо, не висовуйтеся! Не треба протестувати. Мітинги організовані ворогами РФ на Заході. Крали усі і завжди. Ви нічого не зміните, тільки зробите гірше і собі, і оточуючим».

Але, на превеликий подив, студенти і навіть школярі категорично не сприймають цю маячню, а часом навіть контратакують опонентів. Зараз в російському сегменті інтернету з'явився цілий новий і досить популярний жанр – запис бесід учнів з пропутінськими педагогами, поліцейськими і чиновниками. З почутого, як правило, можна зробити такий висновок: надія на зміни там є, оскільки зростає ціле покоління людей, не заражених вірусом тотальної брехні.

Мені особисто дуже цікавим видався запис бесіди дев'ятикласника з міста Володимир з його директором школи. Нижче – трохи відредагована розшифровка частини розмови, в якій директор пояснює «безглуздість» боротьби з корупцією на прикладі України.

- Янукович був корупціонер жахливий... Там організували переворот. І прийшли там [до влади] не найкращі! Злочинці усілякі... Порошенко, наприклад, мільярдер!

- А можуть прийти і хороші люди.
- Та звідки вони візьмуться?

- І що тепер, залишати поганих?
- А що тепер в Україні діється? Ти знаєш?

- Та при чому тут Україна? Ми в Росії живемо!
- При тому, що все буде ще гірше. Україна втратила Крим? Втратила.

- Ну так, Росія його окупувала...
- Чому окупувала? Ти знаєш історію Криму?

- Колись він був у складі Росії...
- Що означає "колись"?

- Так неважливо все це!
- Все тобі байдуже. Ти дурний демагог!

- Так, я дурний демагог, а у школи дах розвалюється, таргани повзають і світло не скрізь працює.
- Так, я знаю, що є проблеми. Ну і що? Ну і що?

- ...а ви тут людей за мітинги з уроків знімаєте! Що це таке? Займалися б краще школою!
- Ти хто такий?! Ти хочеш мене повчити чи що?!

В цьому діалозі – суть різниці сприйняття російської дійсності різними поколіннями. Директор, який незадовго до цього хвалився швейцарськими годинниками, не бачить нічого жахливого в школі, де повзають таргани та протікає дах, але страшенно боїться українського Майдану і пишається захопленням Криму.

Його учень вимагає вкрутити лампочки і хоче отримати відповіді про сьогодення і майбутнє, а не про повстання декабристів або події 1917 року. Причому таких ось учнів у Росії стає все більше. Тільки на них і надія.

Взагалі, в цій розмові багато чого цікавого. Наприклад, цікавою була реакція директора на визнання учнем в любові до творчості групи «Сатана печет блины». Якщо ви хочете послухати діалог повністю, тисніть сюди.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.