15 грудня 2017, п'ятниця

Українські політики роблять роботу за Путіна

коментувати
Українські політики роблять роботу за Путіна
Російський президент може сидіти склавши руки і дивитися, як Україна розвалюється самостійно

Всі знають історію про те, як Росія намагалася втримати Україну у своїй зоні впливу й не допустити її зближення з Європейським Союзом. Зрештою, з цієї причини в Донбасі досі триває війна. Москва доклала всіх зусиль до того, щоб після Революції на Майдані в Україні зберігалася нестабільність і, отже, у країни не було можливості рости в економічному і політичному плані.

Москва активізувала провокаторів всередині України, щоб тиснути на українську владу. Російські медіа роздмухували з будь-якого конфлікту в країні видимість протистояння між нацистами і корумпованими чиновниками, що не турбувалися про такі потреби українського народу, як, наприклад, відносини з Москвою.

Захід, включно з Міжнародним валютним фондом, з усіх сил намагався відкрити Україні шлях до вільних ринків і демократії, надаючи мільярдні кредити і нелетальну військову підтримку. Україна, у свою чергу, найняла вітчизняних технократів, а також фахівців з ближнього зарубіжжя, які дотримуються західних цінностей і ділових практик, щоб спробувати викорінити системну корупцію, що збереглася ще з часів радянської влади – практично недосяжне завдання.

Прогрес України занадто повільний і занадто слабкий

Якщо не враховувати втрати Кримського півострова, Україна, здебільшого, стоїть на своєму і дає відсіч російському ведмедеві. Країна продемонструвала прогрес у реформуванні поліції і створення нових антикорупційних інститутів і механізмів. Тим не менш, цей прогрес занадто повільний і дуже слабкий.

Українська політична система розвалюється. Корупційні сили дуже добре контролюють важелі політичної влади. Націлені на реформи політики йдуть у відставку, оскільки старі традиції захищають старі зв'язки і тіньові схеми заробітку. Впевненість у тому, що уряд здатний втілити в життя волю Майдану, слабшає. Серед людей наростає невдоволення і злість, оскільки самопожертвування сотні протестувальників в ім'я свободи в Україні було марним. Люди бачать, що за два роки нічого не змінилося.

Навіть на Заході і в МВФ зростає занепокоєння. Глава Фонду Крістін Лагард нещодавно сказала, що не бачить можливості для подальшого просування українського антикризового плану без істотного прогресу в боротьбі проти корупції.

Український прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, якому вдалося залишитися на своій посаді після голосування за вотум недовіри її уряду і пропозиції президента Петра Порошенка піти у відставку добровільно, хоче привести в коаліцію нові фракції і, таким чином, уникнути дострокових виборів. Між тим, курс національної валюти продовжує падати, що призводить до зростання інфляції і ставить під загрозу відновлення економіки після дворазового скорочення в 2015 році.

Іронія всієї цієї невизначеності і нестабільності в тому, що російський президент Володимир Путін може сидіти склавши руки і дивитися, як Україна розвалюється самостійно. Путіну більше не потрібно підігрівати конфлікт в Донбасі і мати справу з наслідками, такими як втрата поваги в світі і санкції Заходу. Тим не менш, він буде тримати Донбас у стані війни ще якийсь час.

Політики в Києві самі роблять роботу за пана Путіна. Можливо, настав час знову дзвонити в монастирські дзвони і кликати українську молодь назад на Майдан.

Переклад НВ

Новое время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Тодда Вуда на The Washington Times. Републікування повної версії тексту заборонене

Оригінал

Більше думок тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.