25 листопада 2017, субота

Ми на вашому боці

коментувати
Барикади на Майдані вже давно залишилися в минулому, але Революція гідності триває

Два роки тому весь світ спостерігав за тим, як сотні тисяч українців стояли на Майдані. Вони не злякалися холоду і спрямованої на них зброї, борючись за майбутнє, якого вони заслуговують, майбутнє у вільній, демократичній і процвітаючій країні з урядом, що справді служить українському народові. Барикади на Майдані вже давно залишилися в минулому, але Революція гідності триває. Україна змінюється кожного дня. Німеччина підтримує Україну в тому, щоб ці зміни стали незворотними.

Конфлікт у Східній Україні і незаконна анексія Криму — це виклик європейській архітектурі безпеки в цілому. Врегулювання конфлікту в Східній Україні є пріоритетом для Німеччини, і це демонструє наш порядок денний в ході головування в ОБСЄ в цьому році. Мінські угоди забезпечують дорожню карту для мирного вирішення конфлікту. Її кінцева мета – відновлення суверенітету України в Донбасі, в тому числі і на її міжнародних кордонах. Ці угоди є єдиними пропозиціями, узгодженими усіма сторонами. І ми закликаємо всі сторони виконувати свої зобов'язання.

Україна стикається з проблемами історичних масштабів не тільки ззовні, але й всередині країни. Ми незмінно вітаємо те, що нова Україна ініціювала радикальні реформи. Мова йде про забезпечення прозорості держзакупівель, створення нової поліції і нових інститутів для ефективної боротьби з корупцією, а також про реструктуризацію зовнішнього боргу, дотриманні болісних умов МВФ, наведенні порядку в енергетиці та керівництві державних підприємств. Крім того, Україна показала хороший прогрес в напрямку візової лібералізації з Євросоюзом. І все це лише деякі досягнення останніх двох років.

Але я б сказав так: цього недостатньо, щоб сісти в літак і відірватися від землі. Громіздкі адміністративні структури, кричущий дефіцит верховенства права і, найголовніше, повсюдна корупція, як і раніше переважають.

Найбільш цінні ресурси України — це її обдарована молодь, прагнення до змін та активне громадянське суспільство

Вони залишаються каменем спотикання для розвитку України та стримують вкрай необхідні іноземні інвестиції в економіку країни. У ці бурхливі дні для всіх політичних сил ще більш важливо, ніж коли‑небудь, згуртуватися воєдино і поставити інтерес української держави і суспільства вище за все. Ми наполегливо рекомендуємо всім, хто несе політичну відповідальність, відкласти вбік особисті інтереси, які заважають прогресу країни протягом багатьох десятиліть, і взятися за життєво важливі реформи, насамперед за судову.

Найбільш цінні ресурси України — це її обдарована молодь, прагнення до змін та активне громадянське суспільство, яке є вирішальною силою у відстоюванні реформ.

Ми закликаємо організації громадянського суспільства залишатися критичними "сторожовими псами". Всі демократії потребують їх. І, знову ж таки, ми закликаємо всі сторони, що несуть політичну відповідальність, не розчаровувати людей, а жити у відповідності з гордою спадщиною Революції гідності.

Через два роки після Майдану ми переконані в тому, що Україна може досягти успіху в своєму прагненні до політичної та економічної стабілізації, до реформ, заснованих на європейських цінностях, і до вільного демократичного суспільства. Ми ж обіцяємо нашу повну підтримку в обмін на всеосяжні реформи, політичну та економічну допомогу за належне управління та рішучу боротьбу з корупцією. В знак солідарності Німеччина буде стояти на боці України і її народу.

Текст опубліковано в журналі «Новое Время» за 19 лютого 2016 року в рамках теми номеру «Погляд з боку: досягнення і провали України».

Републікування повної версії тексту заборонене.

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Крістоф Вайль   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.