17 жовтня 2017, вівторок

Посадити президента та генпрокурора

коментувати
Посадити президента та генпрокурора
Перемогти корупцію, яка поширюється зверху, можна, лише створивши повністю незалежний антикорупційний орган

21 вересня Хосе Згас, нинішній голова правління Transparency International, виступив на презентації в Колумбійському університеті. Ключовою темою його промови було підтвердження готовності Transparency International боротися з так званою «великою корупцією», вчиненою групами високопоставлених чиновників, які вступили в змову. З п'яти названих ним прикладів чотири стосувалися режиму Януковича в Україні.

Хоча його робота в якості спеціального прокурора в Перу була навіть цікавіше. Згас був приватним адвокатом і професором кримінального права в Папському католицькому університеті Перу, коли в 2000 році його попросили очолити розслідування справи про корупцію на найвищому рівні в 26-мільйонній країні.

Він швидко зібрав команду, вибравши трьох прокурорів, створивши відділ фінансової розвідки та найнявши ще 25 співробітників. За півтора року відділ Угаса відкрив понад 200 справ проти чиновників, які брали участь у корупційній мережі колишнього президента Альберто Фухіморі. Серед тих, кого вони звинуватили і засудили, був і сам колишній президент, а також глава розвідки, колишній генпрокурор, голова Конгресу, декілька суддів Верховного суду та 14 генералів армії і поліції.

З п'яти прикладів «великої корупції» чотири стосувалися України

Всі вони отримали чималі тюремні терміни. Більш того, відділ Угаса зумів заморозити більше $205 млн вкрадених грошей, що зберігалися на офшорних рахунках і повернути $150 млн з банківських рахунків в США, Швейцарії, на Великих Кайманових островах та в Перу.

Під час сесії питань і відповідей Згас пояснив, що робота Перу по боротьбі з великою корупцією виявилася ефективною завдяки створенню спеціального відділу прокурорів та слідчих (який зібрав сам Згас) і спецвідділ з шести суддів, які виносили вироки за заведеними відділом Угаса справами. Він також згадав, що наймав в основному молодих фахівців (так само вчинили грузини під час своєї успішної антикорупційної кампанії), які були ще не втягнуті в отруюючу Перу корупційну мережу.

Україна створила Антикорупційне бюро, підготовкою слідчих якого, наскільки я розумію, займаються спеціалісти з ЄС, і процес створення незалежного відділу по боротьбі з корупцією повільно, але все ж таки йде.

Я поділився цими міркуваннями з керівництвом адміністрації Порошенко і з самим президентом, коли зустрічався з ним у грудні 2014 року. Наскільки я розумію, створенням антикорупційного органу будуть займатися президент, Рада та спеціальні комісії, але я хочу ще раз підкреслити: українській владі потрібно кинути всі зусилля на те, щоб якомога швидше створити незалежний орган по боротьбі з корупцією, який міг би зайнятися боротьбою з «великою корупцією» в Україні.

VoxUkraine спеціально для НВ

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Богдан Вітвицький   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.