19 вересня 2017, вівторок

Новинка від Apple. Власники iPhone у небезпеці

коментувати
Телефони стають все тоншими, яскравішими і сексуальнішими. Але дизайн Аррle досі не передбачає захисту користувачів у плані кібербезпеки

Поки найбільш нетерплячі шанувальники набувають iPhone X, вивчають можливості і оновлення Apple, які зробили смартфон ще більш сексуальним, я, як дослідник проблем кібербезпеки, бачу в цих революційних нововведеннях проблеми.

Ранні версії iPhone у буквальному сенсі зробили смартфон «розумним», об'єднавши текстові повідомлення, підключення до Інтернету та інші можливості стільникового в одному інтуїтивно зрозумілому пристрої. При цьому багато рішень Apple були обумовлені дизайном, в тому числі бажанням стати «іншими» або ж максимально спростити телефон, але ніяк не практичними міркуваннями.

Більшість нововведень, починаючи з найпершого iPhone, стали стандартами, за якими, в кінцевому підсумку, слідували інші виробники. І хоча Apple постійно посилює шифрування даних на своїх телефонах, інші розробки компанії зробили власників iPhone менш захищеними.

Без світлодіодів

Одне з найбільш ранніх дизайнерських рішень Apple полягало в тому, щоб відключити індикатор вхідних повідомлень електронної пошти – маленький миготливий світлодіод, який використовувався в багатьох смартфонах у 2007 році. Ці світлодіоди можна запрограмувати так, щоб вони блимали різними кольорами, показуючи, від кого конкретно надійшло повідомлення. Це дозволило отримувати сповіщення про нові повідомлення – і заздалегідь вирішувати, ігнорувати їх або відповідати.

Відсутність такого світлодіода означає, що єдиний спосіб для користувачів iPhone дізнатися про непрочитані повідомлення – це взаємодія з екраном телефону. Зараз люди звертаються до свого телефону незліченну кількість разів на день, у надії побачити новий електронний лист чи інше повідомлення. У психології це називається «механізм позитивного підкріплення», коли ви отримуєте нагороду за свої дії через невизначений проміжок часу. На цьому заснований принцип, за яким працюють ігрові автомати в Лас-Вегасі.

За 10 років з моменту появи першого iPhone кібератаки вдосконалилися

Постійно відволікаючись, люди ускладнюють свої соціальні взаємодії і роблять себе менш захищеними у фізичному плані, наприклад, при керуванні автомобілем чи навіть при неуважній ходьбі.

Електронна пошта втрачає заголовки

Ще одна проблема з iOS Mail і головний недолік дизайну: iPhone не відображає повні заголовки електронної пошти – для перегляду доступна лише частина кожного повідомлення. Тренери з кібербезпеки регулярно рекомендують користувачам завжди переглядати дані заголовка повідомлень для оцінки легітимності пошти. Але ця інформація повністю недоступна в Apple iOS Mail. І це ще одна причина того, що все більше людей стають жертвами інтернет-шахраїв через свої телефони, а не комп'ютери.

Веб-браузер таїть небезпеку

Веб-браузер iOS – ще один результат мінімалізму iOS, оскільки дизайнери Apple видалили всі важливі індикатори безпеки. Наприклад, на всіх зашифрованих веб-сайтах є сертифікат безпеки. Він допомагає перевірити істинне походження веб-сторінки і може бути переглянутий у всіх браузерах, для цього потрібно просто клікнути значок блокування. Але немає ніякого способу переглянути сертифікат безпеки за допомогою iPhone Safari. Це означає, що, якщо веб-сторінка виглядає підозрілою, немає можливості перевірити її справжність.

Всі знають, де ви перебуваєте

Значна інновація в iPhone – це створення високоякісних фронтальних і основних камер, а також вдосконалена можливість обміну фотографіями. Це повністю змінило те, як люди змальовують та відображають свої спогади, що сприяють піднесенню соціальних мереж. Але камера iPhone не тільки фотографує.

IPhone за замовчуванням робить те, що зараз може робити безліч смартфонів. В кожному файлі зображення вказується, де і коли була зроблена фотографія: дата, час і місце розташування (широта і довгота). Більшість користувачів як і раніше не знають, що багато онлайн-сервісів включають цю інформацію до опублікованих зображення, що дозволяє будь-кому точно знати, де була зроблена фотографія, яку ви щойно опублікували. Злочинець може використовувати цю інформацію, щоб дізнатися, коли людини немає вдома і потім пограбувати її.

За 10 років з моменту появи першого iPhone кібератаки вдосконалилися, а ставки на кібербезпеку стали вищими. Основна проблема – віруси, націлені на корпоративні мережі. Сьогодні найбільшою проблемою є зловмисники, метою яких є користувачі, які отримують електронні листи з підроблених веб-сайтів.

Сьогодні ваш телефон незахищений більшою мірою, ніж ваш комп'ютер. Адже набагато більше людей тепер використовують свої телефони для того, щоб робити набагато більше операцій, ніж це було раніше.

Телефони стають все тоншими, яскравішими і сексуальнішими. Але дизайн Аррle і досі не передбачає захисту кожного користувача в плані кібербезпеки. Сподіваюся, наступний iPhone надолужить це упущення.

The ConversationПереклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок theconversation.com. Републікація повної версії тексту заборонена. Оригінал опублікувано на theconversation.com

Новое Время запрошує на лекції наших відомих колумністів Діалоги про майбутнє. Детальна програма тут

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу  Мнения Нового Времени
Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Арун Вішванат   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.