12 грудня 2017, вівторок

Культ війни - остання надія недоімперії

коментувати
Без нього у країн колишнього СРСР немає майже нічого спільного

Культ «Великої Перемоги СРСР» - єдина релігія, яка об'єднує народи Росії у форматі імперії. Якщо прибрати цей культ, то між країнами колишнього СРСР залишиться не дуже багато спільного. Навіть більше, національні російські регіони теж позбудуться ідеї, яка їх тримає разом. Чим серйозніший ризик розпаду імперії, тим помпезніші паради та тим більше страхітливої зброї на вулицях міст. «Победоносие», головна зі скреп, через «Л/ДНР» має утримати нашу країну на околиці імперії. Тому і в Донецьку, і в Луганську паради проходять за одним сценарієм. І навіть набір братовбивчих засобів і там, і там той самий. Але можливі й сюрпризи. Минулого року, наприклад, хиткий Захарченко ледь не випав (буквально) з матриці святкового сценарію. Хоча насправді шаблон рвуть незручні факти про фінал Великої війни в Європі. Ті самі, які Культ Перемоги оголошує неканонічною єрессю.

Культовий день перемоги наближали щосили найбільші зрадники великого радянського народу

Ось, наприклад, один із них. Багатотисячне угруповання німців у Празі розбили «власовці», а саме Перша дивізія «Російської Визвольної Армії» (комдив С. Буняченко). Колаборанти йшли здаватися американцям, але по дорозі відгукнулися на прохання повсталих пражан. «Власовці» виявилися добре підготовленими бійцями. Вони втратили триста чоловік загиблими. А німці, які тримали оборону, не менше тисячі. Неймовірно, але співвідношення втрат - один до трьох на користь наступаючих. «Російська Визвольна Армія» вела бої в Празі з шостого до восьмого травня. Хотілося б тут скаламбурити щодо «перемоги російської зброї», але не виходить: зброєю «власовці» були озброєні німецькою, і досить непоганою, зокрема протитанковими «фаустпатронами».

На фотографіях тих днів видно російських бійців у німецькій формі з тими самими «фаустами» на плечах. А щоб пояснити, чому на фото пражани - і особливо пражанки - так щиро вітають «власовців», історики вигадали версію про те, що, мовляв, переплутали, наївні, з «нормальними» росіянами маршала Конєва, які були від Праги в трьох днях шляху. Таким чином, культовий день перемоги наближали щосили найбільші зрадники великого радянського народу (після "бандерівців", зрозуміло). Восьме травня, день розгрому празького угруповання «власовцами», вся Європа відзначає як день закінчення війни. Сподіваюся, тепер зрозуміло, чому на вулицях і площах недоімперіі танки повзуть дев'ятого, а не восьмого, травня?

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.