16 грудня 2017, субота

Без довіри немає віри

коментувати
Ситуація повного відчаю, в якій опинився Іов у старозавітній історії, мені нагадує той момент, в якому зараз знаходиться Україна

Скоро ми разом з композиторами Іллею Розумійком і Романом Грігорівим випускаємо оновлену оперу «IYOV». Щоб пояснити, чому ми взялися саме за цей старозавітний текст, напевно, в двох словах варто нагадати сюжет Книги Іова.

Жив дуже праведний чоловік. Він був успішним і заможним, і все у нього було добре. Але тут одного разу Сатана прийшов до Бога і запитав: «А чи такий праведний насправді твій праведний? Давай перевіримо, наскільки він тобі відданий». Бог погоджується, і на Йова обрушуються неймовірні випробування: він розорюється, діти гинуть, друзі зраджують, та ще й тіло покривається виразками.

І після всіх випробувань, коли Йов не відрікається від своєї віри і зберігає силу духу і довіру до свого Бога, його стійкість винагороджується: йому повертають здоров'я, сім'ю, багатство. Такий от хеппі-енд.

Але справа тут, як мені здається, не в релігійній моральності цієї історії. Ти її читаєш і задаєш питання «За що?» Адже Іов не зробив нічого такого, за що його варто було б піддавати таким випробуванням. Але коли вони сталися, де він зміг взяти силу, щоб протистояти цьому? Як вдалося йому піднятися і жити далі, щоб відновити своє життя?

Ситуація повного відчаю, в якій опинився головний герой, мені нагадує той момент, в якому зараз знаходиться Україна. Коли у нас немає довіри ні одне до одного, ні до самих себе. І багато хто зараз перебуває у цьому стані звинувачення когось. Адже можна все життя ось так провести в стогонах: «За що?». А ні за що – так сталося.

Можна все життя провести в стогонах, запитуючи «за що?»

Взагалі цікава семантика слова довіри. Довіра - «до віри». Це не просто питання якогось відношення до конкретної людини. Якщо у тебе немає «довіри», то й віри не може бути. І зовнішній світ кожного з нас, як і Іову, каже: ти не можеш довіряти, і ми позбавляємо себе права на віру і самі у себе викреслюємо майбутнє. Тому що без довіри – немає віри, а без віри – не може з'явитися мрії.

Це розповідь про точку очищення, в якій може статися відродження людини. Приклад Йова – це приклад особистості, яка змогла подолати проблеми, змогла знайти сили через довіру відродити в собі віру, і надію, і любов. Це три банальних постулати, але, тим не менше, тільки знаходячи в собі та інших ці речі, можна взагалі хоч якось продовжувати жити.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.