25 вересня 2017, понеділок

Чого я бажаю українцям

коментувати
Україні вдалося вижити і розвиватися, незважаючи на дві зими неймовірного внутрішнього тиску і зовнішню агресію Росії

Євромайдан став важливою віхою в історії України й людства в цілому, як Велика французька революція, як Солідарність у Польщі або арабська весна на Близькому Сході. Це перемога українського народу, який захотів стати вільним, захотів стати суб'єктом відкритої і прозорої політики.

Одним з головних досягнень Майдану стала нова віра в  те, що дії громадян відіграють роль в майбутньому країни, і той факт, що страх перед покаранням за відстоювання громадянських прав відступив. В результаті тепер громадяни України змусили керівництво країни звітувати перед ними незалежно від того, хто знаходиться у владі, і незалежно від того, хто контролює ресурси країни.

Під час Євромайдану пролунали три головні вимоги: 1) підписати угоду про асоціацію з Європейським Союзом 2) відновити правосуддя; 3) знищити корупцію. Лише враховуючи ці три речі, можна оцінити здобутки Революції гідності.

Озираючись назад, я можу сказати, що Україна та її народ переживають безпрецедентну системну трансформацію. Україні вдалося вижити і розвиватися, незважаючи на дві зими неймовірного внутрішнього тиску і зовнішньої агресії Росії. Спочатку ніхто не міг до кінця уявити масштаби та глибину економічних проблем і проблем з безпекою, з якими зіткнеться українське керівництво.

Сьогодні Україна - великий будівельний майданчик, де вже закладено фундамент європейських цінностей

У цей складний період були закладені основи важливих реформ і верховенства права. Хоча насправді Україна потребує не стільки реформ, скільки нового підходу, свіжого розуміння того, як домогтися системних демократичних змін. Це те, чого чекають українські громадяни, які багато в чому випереджають уряд у плані боротьби з корупцією та встановленні чесної конкуренції в бізнесі.

Якщо Україна хоче досягти успіху в цій системній трансформації, має з'явитися нове розуміння прав і обов'язків еліт і громадян. Поки зберігається порочне коло розділень між нами і ними, між тими, хто перебуває при владі, і тими, хто позбавлений своїх прав і кого не слухають. Девізом нового суспільства повинні стати слова: "Всі ми єдині для України".

Українська держава та суспільство все ще зазнають структурних реформ практично в кожному секторі повсякденного  життя. Але максимальних зусиль потрібно докладати, щоб змусити можновладців бути підзвітними та відповідальними перед своїми громадянами. Правосуддя треба застосувати до всіх тих, хто зловживав владою, без винятку.

Сьогодні Україна виглядає як великий будівельний майданчик, де вже закладено фундамент європейських цінностей, але будівництво нових демократичних інститутів ще не закінчено. Я бажаю, щоб українці зберегли цю неперевершену віру в себе, щоб об'єднати Україну, зробити її вільною і квітучою. Водночас, всі повинні пам'ятати, що криза – це той час, коли зароджуються нові еліти, і саме зараз потрібно продемонструвати лідерство.

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Ян Томбінський   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.