18 жовтня 2017, середа

Як зупинити цькування в школах

коментувати
Від політиків до батьків, технологічних компаній і вчителів – всі повинні зіграти свою роль у створенні безпечного простору для дітей

Трагічні наслідки цькування стали регулярної темою у випусках новин. У квітні восьмикласниця з Міссурі  та  шестикласник з Пенсільванії покінчили з собою. За словами їхніх родичів, важливу роль у трагедії зіграло саме цькування.

Хоча такі жахливі випадки зі зрозумілих причин привертають найбільшу увагу, є ризик, що через них виникне враження, ніби цькування є проблемою тільки в критичних випадках. По суті ж, цькування існує майже скрізь і часто завдає шкоди. Коли стало очевидно, що цькування – не просто дитячий ритуал, але і серйозна проблема громадського здоров'я , заклики до дії стали лунати активніше.

Широкий ряд суб'єктів, від федеральних агентств до законодавчих органів штатів і шкіл, б'ються над тим, як вирішити цю проблему. А тепер у недавньому звіті  Національної академії наук, техніки і медицини – провідної незалежної дослідницької організації – надано важливі дані про наслідки цькування і того, що необхідно для ефективного реагування. Я брав участь у цьому дослідженні.

Розуміння впливу цькування

Всупереч загальноприйнятому сприйняттю цькування як однієї з простих дитячих забав, дослідження показують, що всі, хто мав справу з цькуванням – жертви, агресори і навіть свідки стикаються зі значними коротко - і довгостроковими наслідками .

У дітей, яких цькують, підвищується ризик появи низки психологічних розладів, включаючи депресію і тривожність. Ризик спроб і здійснення суїциду серед них вищий, хоча у звіті пояснюється, що «на даний момент нам бракує даних, щоб зробити висновок, що цькування є причинним фактором суїцидів серед молоді». Діти, яких цькують, також відчувають ряд фізичних симптомів, включаючи головні болі, порушення сну і шлункові болі. Ці наслідки можуть переслідувати їх роками. В багатьох випадках психологічні наслідки цькування зберігаються і в дорослому віці .

Важливо відзначити, що страждають не тільки жертви, цькування. Діти, які цькують інших, і ті, кому доводилося спостерігати цькування , більше схильні до ризику негативних психологічних наслідків.

Цькування – не просто дитячий ритуал, але і серйозна проблема

Звіт також показав, що діти, які були агресорами та жертвами, більше схильні до цього ризику, ніж ті, кого тільки цькували/ті, хто цькував сам. Ці діти можуть демонструвати такі симптоми, як депресія, тривожність і абстиненція. У них також можуть виявлятися гнів і агресія.

Оцінка можливих відповідних дій

За останні 15 років всі 50 штатів США і округ Колумбія прийняли або переглянули закони, спрямовані проти цькування. Хоча ці законодавчі зміни багатообіцяючі, дослідження рідко вимірюють реальний ефект від таких норм.

Законодавство відігравало ключову роль у реакції на низку питань, пов'язаних з громадською охороною здоров'я – від інфекційних хвороб до безпеки на дорогах та куріння. Щоб закони зіграли таку ж роль і в боротьбі з цькуванням, необхідно поступово оцінити і переглянути присвячені цій проблемі документи.

Крім іншого, необхідні щорічні зустрічі політиків, соціологів і професіоналів, що працюють з дітьми, на яких оцінювалися б дослідження, присвячені впровадженню та наслідкам впровадження законів, спрямованих проти цькування.

Розпізнавання цькування

Дослідження показують, що багато директорів шкіл і вчителів досі відчувають проблеми з розпізнаванням цькування і своєчасним втручанням.

Необхідним кроком до розпізнавання цькування є спеціальні заняття для вчителів та інших спеціалістів, які працюють з дітьми і підлітками.

Такі програми повинні стати тривалими і включати оцінювання, яке дозволило б гарантувати, що професіонали та волонтери, які працюють з молоддю, вміють правильно розпізнавати цькування та протидіяти йому.

Протидія мережевому цькуванню

Ще одним ключовим компонентом цієї проблеми є мережеве цькування , що не дивно, з огляду на місце, яке соцмережі займають у житті дітей і підлітків.

В деякому сенсі онлайн можна розглядати як ще один майданчик, де відбувається цькування. Але він також ставить перед нами серйозні виклики. Природа соцмереж – їх робота 24/7 – може створити у жертви враження, що від цькування неможливо врятуватися. До того ж, завдяки соцмережам розмивається межа між перебуванням у школі та поза нею.

Гарантування безпечного простору

Поки цькування триває, а діти страждають, це означає, що ми робимо недостатньо.

Нам потрібно більше досліджень, присвячених лакунам в розумінні цькування та його наслідків. Ми повинні гарантувати, що основою нашої реакції є програми, ефективність яких доведено.

Від політиків до батьків, технологічних компаній і вчителів – всі ми повинні зіграти свою роль у протистоянні цькуванню і створенні безпечного простору для дітей. Просто протистояти цькуванню недостатньо – необхідно протистояти йому ефективно.

Переклад НВ

Новое время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Джонатана Тодреса. Републікування повної версії тексту заборонене.

Оригінал опублікований на The Conversation .

Більше думок тут

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Джонатан Тодрес   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.