20 серпня 2017, неділя

Приструнити Москву. Ще три кроки для України і Заходу

коментувати
США, ЄС і Україні час припинити свою суперечливу політику щодо Москви, коли з одного боку – вводяться санкції, а з іншого – продовжується торгівля

Пройшло вже три роки з моменту російської анексії Криму, і немає ніяких свідоцтв того, що президент Володимир Путін планує виводити свої окупаційні сили. Сполучені Штати і Канада знову заявили про підтримку санкцій проти Росії, до того часу, поки Крим не буде деокупований. Але вирішення цього питання може зайняти десятиліття.

Для підвищення ефективності тиску Заходу на РФ потрібні ще три додаткові лінії поведінки.

По-перше, Україні варто припинити чекати від Заходу посилення санкцій проти Росії, поки сама Україна продовжує торгувати з Кримом і двома російськими анклавами, так званими Донецькою та Луганською народними республіками (ДНР і ЛНР). Українські лідери не мають морального права закликати Вашингтон і Брюссель продовжувати режим санкцій, у той час як Україна отримує вигоду від торгівлі з Кримом, ДНР і ЛНР.

Фактично, українська політика підтримки західних санкцій та отримання прибутку від торгівлі з окупованими регіонами була зірвана тільки українськими і кримськотатарськими активістами, а не діями держави. Настав час для Сполучених Штатів вимагати, щоб українські лідери почали ставитися до санкцій відповідним чином. Блокади, ініційовані активістами, тільки підвищують напруженість, політичну нестабільність і можуть загрожувати Україні третім Майданом. Нічого з перерахованого не відповідає інтересам США.

Найбільший експорт Путіна на Захід – це не нафта або газ, а корупція

По-друге, західні дипломати і політики повинні нагадати російській опозиції, що та не може вважатися демократичною, поки підтримує незаконну анексію Криму або погоджується із заявами Путіна про те, що українці і росіяни – один народ. Західним демократичним фондам, які одержують фінансування від уряду США, таких як Національний фонд демократії (National Endowment for Democracy), варто припинити співпрацювати з тими російськими опозиціонерами, які поділяють шовіністичні та імперіалістичні дії Росії.

Досі більшість російських опозиційних груп підтримували путінське захоплення Криму. «Російський демократ перестає бути демократом, коли мова заходить про Україну», – пророчо писав колишній президент України Леонід Кучма у своїй книзі «Україна – не Росія». Дійсно, серед розрізнених російських опозиціонерів, тільки Борис Нємцов, убитий в лютому 2015 року, і маргінальна партія «Яблуко» не дотримувалися шовіністичних поглядів щодо українців і виступали проти окупації Криму Путіним.

Олексій Навальний, який стоїть за масовими протестами 26 березня – найбільшими за останні п'ять років – типовий для російської опозиції, члени якої, як правило, більш націоналістичні, ніж демократичні. Подібно до Путіна, Навальний вважає, що українці – не окремий народ; він підтримує інтеграцію Росії і України і виступає проти поставок зброї Україні.

По-третє, ЄС час діяти спільно. Досі Євросоюз однією рукою підтримував санкції, а іншою – брав мільярди доларів брудних грошей з Росії, виступаючи в якості «глобальної пральні».

У новій доповіді, представленій Управлінням по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією, йдеться, що в період з січня 2011 року по жовтень 2014 року путінська Росія відмила від $20 до $80 млрд. За словами експерта з питань економічної політики Росії Андерса Аслунда, з 1991 року Росія і Україна експортували в ЄС і офшори більше $700 і $100 млрд відповідно.

Беручи брудні гроші з Росії, Захід заохочує корупцію, надаючи ринки збуту для крадених капіталів. Вони можуть використовуватися для підривної діяльності, інформаційної війни, підкупу європейських політиків, підриву довіри до банків і придбання нерухомості. Відверто кажучи, найбільший експорт Путіна на Захід – це не нафта або газ, а корупція. Багато західних політичних консультантів, лобістів, юристів, податкових консультантів, приватних шкіл та журналістів були заплямовані тим, що приймали такі кошти.

Цей момент посилює цинічну віру російських лідерів в те, що кожен має ціну. Це, в свою чергу, підриває моральну позицію Заходу щодо переваг ефективного управління та обґрунтування санкційної політики ЄС.

Американські політики повинні радити українським лідерам, російській опозиції і країнам ЄС припинити свою суперечливу політику, що дозволяє Росії ухилятися від режиму санкцій.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на публікацію матеріалів Atlantic Council. Републікування повної версії тексту заборонене

Більше поглядів тут

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Тарас Кузьо   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.