17 серпня 2017, четвер

Ультиматум Яценюка. Що далі?

коментувати
Депутатам час узяти колективну відповідальність за уряд. В іншому випадку може дійти до перевиборів

Перше, що має відбутися найближчим часом – це звіт уряду. Друге – кадрові зміни в уряді і його оновлення. І, якщо буде виконано ще і третій пункт, який я зараз опишу, тоді ми зможемо розраховувати на стабільну роботу. Якщо ж він не буде виконаний – відповідно, не буде і стабільної роботи.

Третій пункт – це колективна відповідальність фракцій, які будуть йти в уряд, і депутатів, які входять до фракцій. Всі вони повинні публічно заявити, що готові нести відповідальність за цей уряд, щоб не було так, як зараз – одна фракція несе відповідальність, інша – ні, хтось готовий відповідати за весь уряд, хтось – тільки за частину.

Думаю, передусім потрібно очікувати звітності та кадрових перестановок, а потім – готовності політичних сил брати на себе відповідальність. Якщо це буде, нас очікує відносно стабільна робота Кабміну як мінімум до весни-літа. Якщо ні, можливе подальше розхитування ситуації аж до дострокових виборів.

Іншого шляху, окрім кадрових перестановок, немає – інакше уряд не матиме підтримки в парламенті.

Якщо депутати не захочуть брати на себе відповідальність за роботу Кабміну, на нас чекає продовження нинішньої ситуації. Буде напівкоаліція або гібридна коаліція, що складається з депутатів, які підтримують далеко не всі ініціативи.

У такому разі можливі дострокові вибори. Це логічний вихід з кризи. Коли не вдається створити уряд або уряд не має підтримки більшості, це є умовою для таких виборів.

Технічно вибори можна провести восени без особливих проблем

Технічно можливість проведення виборів є. Ось тільки чи виграють від них ті, хто розхитує ситуацію – велике питання. Не думаю, що від цього виграють політики, які зараз заявляють про недовіру уряду, як Самопоміч; втім, як і Народний Фронт, який намагається підтримувати стабільність ситуації.

Можливо, переможців у такому випадку можна буде знайти за межами парламенту, а, можливо, і за межами України. Але технічно вибори можна провести восени без особливих проблем.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.