18 серпня 2017, п'ятниця

Навіщо Тіллерсон їде в Україну

коментувати
Трампу необхідно показати миттєвий успіх в Україні, незалежно від того, чи збігається це з цілями України

У липні очікується візит в Київ держсекретаря США Рекса Тіллерсона.

У Сполучених Штатах питання України дуже важливе. З одного боку Трамп потрапив у скандал з виборами, його підозрюють у зв’язках з Росією. З іншого – йому необхідно якось якось комунікувати із Росією по окремим питанням, де теж треба показати успіх. Це і питання Сирії, і ядерної зброї в Північній Кореї, і безперечно, України. Тому, щоб політика США не видавалася проросійською, представники країни змушені консультуватися з Україною.

Поза тим, під час передвиборчих перегонів Трамп дав серйозні обіцянки, які полягають у тому, щоб перенести виробництво з Мексики та Китаю в Америку. Так швидко це зробити – нереально. І в результаті після виборів Трамп зараз не має жодного успіху, який можна показати. Тому зовнішня політика може стати тією сферою, де можливо швидко показати успіх.

Для Трампа успіхом буде будь-яке врегулювання україно-російського конфлікту, яке б показало деескалацію

Водночас потрібно говорити про якісь моменти, які б влаштовували всіх і не підставляли Трампа під чергову хвилю критики. Тому у питаннях зовнішньої політики США Україна посідає серйозне місце. Власне під час зустрічі Тіллерсон буде обговорювати можливі кроки, спрямовані на мирне врегулювання україно-російського конфлікту, що дасть Трампу можливість показати перемогу на зовнішньополітичному фронті і, водночас, не бути звинуваченим у проросійській позиції.

Також є два супутні питання. По-перше, це питання можливої участі США у розширеному форматі переговорів, замість Нормандського. США не виключають такої можливості, навіть натякають на неї. Але перед тим, як оголосити про своє бажання активніше долучитися до вирішення україно-російського конфлікту, країні необхідно знати, що вони можуть досягти результату – щоб розширення з їх участю миттєво призвело до якогось успіху. А для цього треба проводити багато попередніх консультацій, якими, власне, і займається Тіллерсон.

І третє питання – це можливість військового посилення України за рахунок доступу до ринку американської зброї. І це питання також потрібно погоджувати так, щоб це не суперечило політичним питанням. Тому Тіллерсон приїжджає в Київ і тому зараз стали такими інтенсивними контакти між українським та американським істеблішментом.

Для Трампа успіхом буде будь-яке врегулювання україно-російського конфлікту, яке б показало, що відбувається деескалація і що росіяни виводять війська і теоретично можна говорити про можливість зняття санкцій, можливість заявити, що Росія починає виконувати ті норми, які, як правило, є обов’язковими для всіх без винятку країн. Це могло б бути теоретичним успіхом для США.

Стратегічне  завдання України – це принципове звільнення Криму і Донбасу. А тактичне – надання зброї, збереження санкцій та єдиного фронту тиску на Росію. 

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.