12 грудня 2017, вівторок

Морквина для Путіна

коментувати
Захід може продемонструвати готовність до певних компромісів з Кремлем, але це буде не більше ніж видимість

На саміті G-20 Путін планує зустрітися з німецьким канцлером Ангелою Меркель і французьким президентом Франсуа Олландом, де буде намагатися нав'язати Заходу формат вирішення українського питання без участі Києва.

Загроза досить реальна, але в кінцевому підсумку будь-які ескізи діалогу щодо України будуть неможливі без участі України. Не думаю, що план Кремля щодо виключення нас з переговорного процесу може бути виконаний.

Хоча Захід може давати Росії ілюзію, що це можливо. Адже на Заході до переговорного процесу значною мірою відносяться не тільки як до засобу досягнення мети; для них дипломатія означає також відсутність війни. І для того, щоб Путін не виходив з переговорів, повинна бути умовна морквина, за якою він буде бігти. Я не виключаю можливості, що Захід буде демонструвати готовність до певних компромісів з Кремлем, але це буде не більше ніж зовнішня видимість.

Те, який сценарій буде в кінці кінців реалізований, залежить і від самої України. Від уміння наших політичних еліт об'єднуватися і демонструвати Заходу та іншим міжнародним партнерам, що Україна – ефективна держава з єдиною чіткою політичною позицією.

Будь-які ескізи діалогу щодо України будуть неможливі без участі України

Також багато залежатиме від результатів виборів у США – він матиме вплив не тільки на ситуацію всередині України, але й на відносини між членами західного табору в цілому.

Існує загроза, що нас можуть злегка відсунути від переговорів. Кремль буде використовувати для цього всі методи – від загострення в Донбасі до готовності до компромісів з інших питань (наприклад, по Сирії), а також поступок у всіх економічних суперечностях, які існують на сьогодні між Заходом і Росією. Тим не менш, не думаю, що ці методи будуть досить успішні, щоб план Кремля реалізувався.

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.