20 серпня 2017, неділя

Кремль торгується

коментувати
Путін – той політик, який намагається торгуватися навіть там, де шансів щось виторгувати практично немає

Франція і Німеччина працюють над тим, щоб організувати переговори у нормандському форматі протягом найближчих тижнів, заявив на Генасамблеї ООН президент Франції Франсуа Олланд. Раніше прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков повідомив, що російська сторона поки не визначилася щодо участі у зустрічі в нормандському форматі.

Путін торгується. Він хоче домогтися якихось гарантій реалізації вигідного йому сценарію ще до проведення переговорів. Тому у всіх своїх заявах підкреслює, що не бачить сенсу у зустрічі в нормандському форматі. Разом з тим, на саміті G20 йому чітко сказали, що альтернатив нормандскому формату немає, і він, нарешті, змінив свою позицію.

Тепер Путін каже, що згоден зустрічатися з українською стороною. Тим не менш, він, мабуть, очікує, що по дипломатичних каналах йому запропонують щось таке, що спрацює йому на руку. Ось він і тягне. Путін – той політик, який буде торгуватися навіть там, де шансів щось виторгувати практично немає.

Нормандський формат продовжує діяти – просто лідери чотирьох держав, що беруть у ньому участь, давно не зустрічалися. Цілком імовірно, що вони все ж таки зустрінуться, проте не факт, що це істотно змінить нинішню ситуацію.

На саміті G20 Путіну чітко сказали, що альтернатив нормандському формату немає

Нам може здаватися абсурдом, що вони постійно говорять, а сенсу ніякого. Але для Заходу сама наявність переговорів – це вже результат. ПЗ тієї простої причини, що поки тривають переговори, гармати мовчать. Звичайно, повноцінного перемир'я в Донбасі немає, однак воно, як мінімум, рятує від більш широкої військової кампанії.

Загроза широкомасштабної війни зберігається. Вона не зникне, поки в України не буде такої армії, яка б назавжди відбила Путіну бажання випробовувати її на міцність.

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.