12 грудня 2017, вівторок

Чого домагається Росія хресним ходом

коментувати
І як Україні перешкодити її планам

Провокації, подібні до сьогоднішнього хресного ходу, вперше виникли зовсім не в Україні. Аналогічні дії не рідкість для країн, де якісь зовнішні або внутрішні сили намагаються дестабілізувати ситуацію і розпалити конфлікт.

Головне, що потрібно розуміти – ці сили організовують подібні акції не для того, щоб щось довести. Їх мета – мобілізація своїх прихильників і співчуваючих. І чим вище рівень «зовнішніх репресій» щодо цієї групи, тим потужніше мобілізація.

Відповідно, наша головна мета повинна полягає в тому, щоб не допустити протистояння і бійок, оскільки саме цього чекають учасники хресного ходу. Це дозволить їм наступного разу вивести на вулиці значно більше людей.

Критично важливо уникнути протистояння і ще з однієї причини, що пояснює, чому така провокація має місце саме зараз. В даний момент ми спостерігаємо загострення ситуації на фронті, так як Україна не йде на російський сценарій виборів на окупованих територіях. А кожен раз, коли Росія відчуває, що їй не вдається тиснути на Україну дипломатичним шляхом, вона посилює тиск на фронті.

Відповідно, владі РФ дуже важливо показати, що продовження війни в Донбасі необхідно. А для того, щоб переконати в цьому населення, немає способу краще, ніж показати розбиті ікони і скривджених православних на вулицях Києва. Вони повинні продемонструвати своїм громадянам, що Росія діє правильно, а в Києві хунта, яка притискає православних російськомовних громадян.

Для РФ немає нічого краще, ніж показати розбиті ікони і скривджених православних на вулицях Києва

Це і є друга причина, через яку нам треба попри все уникати сутичок і не допускати провокацій. З точки зору політтехнологій найкращою реакцією було б повне ігнорування, але це навряд чи можливо.

Потрібно бути дуже обережними: не можна виключати, що, якщо сутичок не буде, їх спробують спровокувати. Можуть кинути гранату в натовп, зробити мінну закладку або придумати ще що-небудь подібне. Для того щоб уникнути подібних сценаріїв, поліція заблокувала шлях хресного ходу. В даному випадку це рішення абсолютно правильне і логічне.

Уникнути проблем непросто, але шанс у нас є, оскільки є розуміння вищезазначених аспектів. Але не потрібно думати, що хресним ходом все і закінчиться, оскільки дана стратегія демонстрування світу, що «в Україні хунта», буде продовжуватися. Провокації під час хресного ходу можуть стати не останніми.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.