14 грудня 2017, четвер

Чи варто Україні розривати дипломатичні відносини з Росією

коментувати
Потрібно думати не про особисті політичні інтереси, а про інтереси країни

Зареєстрований народними депутатами проект постанови про припинення дипломатичних відносин з Росією було підтримано профільним парламентським комітетом. Прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков вже відреагував на цю ініціативу, назвавши її такою,що «межує з божевіллям».

Чи варто Україні розривати дипломатичні відносини з РФ? Думаю, для початку потрібно мати чітке розуміння, як ми компенсуємо втрати, які потягне за собою такий крок. Адже після цього будь-які переговори або зустрічі з Росією стануть просто неможливими.

Якби у нас існували альтернативи нинішньому мирному процесу і переговорів зі звільнення українських заручників, розрив дипвідносин з РФ був би цілком можливим. Тим не менш, насьогодні я не бачу таких альтернатив. Тому такий крок лише ускладнить дипломатичну ситуацію навколо українсько-російського конфлікту, але не додасть гарантій того, що військовий потенціал України може замінити собою переговорний процес.

Іншими словами, виключно з військової точки зору, ми поки не готові до загострення протистояння з Росією. Політичну мотивацію припинення дипвідносин зрозуміти можна, однак це, швидше, рішення завтрашнього дня.

Через рік-два можна буде підняти це питання знову

Сьогодні важливо зміцнювати спільні дипломатичні зусилля України та Заходу проти Росії, а також нарощувати військовий потенціал, щоб загроза військового протистояння з РФ не виглядала настільки загрозливо, як зараз. Коли це буде зроблено, можна буде піднімати питання про припинення дипломатичних відносин.

Чому депутати проявили цю ініціативу саме зараз? По-перше, емоції. По-друге, бажання, щоб про них написали ЗМІ. По-третє, відчуття виборів, які для окремих політиків будуть будуватися на відповідній риториці.

Мотивацій – маса, однак, думати треба не про особисті політичні інтереси, а про інтереси країни. Адже ці два поняття далеко не завжди збігаються.

Ця ініціатива, найімовірніше, нічим не закінчиться, проте багато депутатів отримають можливість говорити про це в пресі. Якщо ж ми зміцнимо свою оборону, і армія стане сильнішою, через рік-два можна буде підняти це питання знову – якщо Росія до того часу збережеться в тих самих межах і не змінить свого курсу по відношенню до України.

Більше думок тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.