21 липня 2017, п'ятниця

Як Януковичу повернуть гроші «сім’ї»

коментувати
Запропонований режим спеціальної конфіскації – це механізм «віджиму» майна без доказів вини, наслідком якого стане міжнародна легалізація активів «сім’ї»

Як повернути Януковичу 100 мільярдів під виглядом конфіскації. Завтра з високою ймовірністю будуть протискати проект закону про спецконфіскацію. Під гаслами «заберемо майно в Януковича та сім’ї» будуть намагатися провести аферу, аналогів якої Україна не мала за всі роки незалежності.

Про що йдеться: родині Януковича та близьким до нього особам належить багато майна «нажитого нєпосільним трудом», вартість якого оцінюють в 100 млрд. грн. Ці гроші можна було б повернути державі через суди (у тому числі – міжнародні), проте для цього необхідно було, щоб Генпрокуратура, МВС та СБУ провели необхідне розслідування, зібрали б докази і звернулися до суду українського чи міжнародного.

Чи то працювати не дуже хотілося, чи то в процесі збору доказів могли назбирати доказів «не на тих», як би там не було – за 2 роки жодної справи не доведено до кінця.

Тому пішли «на хитрощі». Запропонований режим спеціальної конфіскації – це механізм «віджиму» майна без доказів вини, наслідком якого стане міжнародна легалізація активів «сім’ї».

Поясню на прикладі Януковича. Протягом 2-х років в наших органів правопорядку був абсолютно дієвий механізм конфіскувати майно екс-президента: зібрати докази, довести вину Януковича в суді, вимагати конфіскації як покарання або як запобіжного заходу. Що пропонується зараз: доказів збирати не треба, тому що тепер Янукович має сам особисто доводити в суді законність походження свого майна. Янукович на суд передбачувано не з’явиться, тож доводити законність майна буде нікому, тож його можна спокійно конфіскувати.

Тут наче б то має наступити хеппі–енд: майно конфісковано, Кабмін його може продати (або передати іншому органу державної влади).

Але це не кінець, це лише початок. У той час як Кабмін буде продавати Сухолуччя, Янукович звертається до Європейського Суду з прав людини, де зі 100% гарантією виграє справу, навіть якщо його адвокат «плуг». Тому що рішення суду буде базуватися на законі, який суперечить основоположним принципам демократичного суспільства: непорушності права власності та презумпції невинуватості. І до речі, Конституції України. Як наслідок, Янукович поверне собі втрачені статки З бюджету України (це прямо зазначено в законі) плюс компенсацію, яку визначить суд.

І це вже фінал, бо рішення Європейського Суду з прав людини є остаточними і обов’язковими для виконання. Але навіщо це робиться? Все дуже просто: ЄСПЛ організація не надто спритна. Мине рік-два до моменту розгляду справи. Увесь цей час можна буде спецконфісковувати і швидко продавати… Звісно, потім доведеться повертати та компенсувати, але ж продавати будуть одні і їх одиниці, а повертати будуть інші – це 40 мільйонів громадян України.

PS: Офіційний Вашингтон попередив, що в разі одержання запиту на конфіскацію майна, що знаходиться в США, відповідно до такого закону, Україні буде відмовлено. Тому що США не мають намірів витрачати свій бюджет на Януковича.

Текст публикуется с разрешения автора

Оригинал

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.