12 грудня 2017, вівторок

Донбаське царство

коментувати
Нам пропонують царевича, якому будуть підпорядковані “парламент”, “уряд”, а ще міліція, прокуратура, служба безпеки і суди

Розмірковуючи стосовно механізму проведення виборів на окупованих територіях Донеччини та Луганщини, було питання, яке мене особливо інтригувало – ну проведуть вибори, виберуть голів сільрад та мерів, депутатів місцевих рад – і що? Яким чином цей “голем” буде працювати: є два шматки, двох різних областей, в кожному свої нелегітимні керманичі, немає єдиного керівного центру? Як це буде заведено в фінансову систему України (адже інтеграція у фінансову систему одна із ключових цілей цього процесу)?

На фоні заяв президента про готовність провести вибори на Донбасі та навіть озвучених двох потенційних кандидатів «на царювання» символічною є поява в Верховній Раді законопроекту «Про особливості управління окремими територіями Донецької та Луганської областей», автори – представники Опоблоку. Мета – «мирне врегулювання ситуації, що склалася в Донецькій та Луганській областях, відповідно до Мінських угод».

Законопроект по суті пропонує створити “державу” в державі на базі окупованих територій Донеччини і Луганщини. Цей глум над людьми і державою матиме назву “Міжобласне Територіальне об’єднання Донбас” (далі – “МТО Донбас”).

Лише декілька цитат із законопроекту:

“Вищим представницьким органом влади в МТО Донбас є представницьке зібрання МТО Донбас, яке здійснює представницькі, нормотворчі, контрольні функції та повноваження в межах своєї компетенції.”

“Представницьке Зібрання МТО Донбас очолює голова представницького зібрання МТО Донбас, який обирається строком на п’ять років.”

“Виконавчий Комітет МТО Донбас - виконавчий орган влади в МТО Донбас, який здійснює виконавчі функції в межах своєї компетенції. Виконавчий комітет МТО Донбас очолює глава МТО Донбас.”

Тобто оце МТО не лише матиме свій “парламент” і свій “уряд”. Нам пропонують “царевича Донбасу”, якому будуть підпорядковані ці “парламент”, “уряд”, а ще міліція, прокуратура, служба безпеки і суди.

Для повного щастя не вистачає тільки своєї армії. Але московський цар знає, що монополію на армію віддавати не можна. Навіть “царевичам”. Аби не захопилися. «Нічого», - подумав “царевич”, візуючи цей шедевр, - «Ручна міліція – теж дещо».

Було б кумедно, якби не було сумно і страшно.

Такі законопроекти повинні діяти як медвитверезник на тих українських політиків та експертів, які намагалися нас переконати в тому, що немає небезпеки в змінах до Конституції. Що парламент потім все правильно вирішить, а Конституційний Суд витлумачить.

Сподіваюсь, що цей законопроект буде також пігулкою алказельцера для тих наших міжнародних партнерів, які захоплюються риторикою про “демократичні вибори” чи будь-що інше демократичне на окупованих нині територіях.

Наостанок: що там президент розповідав про наміри боротися із сепаратизмом? Чекатимемо на подання про затримання і арешт депутатів-ініціаторів.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.