22 вересня 2017, п'ятниця

Як Шахтарю пробитися у фінал Ліги Європи

Нічия проти Севільї в першому півфіналі Ліги Європи з рахунком 2:2 змусить Шахтар грати на перемогу в матчі. І тут команді важливо діяти з холодним розумом
Очевидно, що результат у Львові ставить перед донецьким колективом завдання забити Севільї в гостях за умови надійності своїх воріт. У той же час "гірники" ризикують зіткнутися з неприємними наслідками, якщо вважатимуть за краще грати в атакуючий футбол для досягнення результату. Тому Шахтарю з перших хвилин необхідно діяти в контратакуючому стилі з оглядкою на власний тил.

Потрібно розуміти, що за такої гри у гостей не відразу з'являться шанси для того, щоб забити, тому може знадобитися неабияке терпіння, перш ніж підопічні Луческу зможуть підступитися до чужих воріт. У ситуації, коли Севільї не обов'язково атакувати, адже її влаштовує і рахунок 0:0, найкраще для господарів - діяти на контратаках. Шахтарю важливо не дозволити супернику грати першим номером. Таким чином, "гірники" зможуть використовувати вільний простір між лініями іспанської команди під час швидких відривів.

Якщо донецькому колективу вдасться нав'язати андалузцям таку гру, можливості забити напевно з'являться. У поточному сезоні Севілья відрізняється недостатньою концентрацією в останні 15 хвилин першого тайму, коли часто пропускає голи. Саме в цей час (на 35-й хвилині) Шахтарю і вдалося забити другий м'яч у Львові. Тому гостям необхідно витримати перші півгодини матчу, після чого спробувати використовувати в ці хвилини притаманну супернику розслабленість в захисті.

Шахтарю з перших хвилин необхідно діяти в контратакуючому стилі з оглядом на власний тил

Ще один недолік нинішньої Севільї - не надто надійна оборона під час виконання стандартів опонентами. Все той же другий гол у Львові був забитий Тарасом Степаненком після розіграшу стандартного положення, а значить цим козирем українському клубу можна і потрібно користуватися і на виїзді. Не дарма після першого поєдинку Луческу пояснював небажання раніше міняти нападника Факундо Феррейру на Едуардо тим, що перший діє краще у верхових єдиноборствах, які нерідко програються Севільєю під час кутових і штрафних біля її воріт.

Крім того, часто іспанська команда пропускає після атак через її центр оборони. Саме в такому ключі Шахтар зрівняв рахунок, коли Ярослав Ракицький розрізною передачею вивів Марлоса на побачення з воротарем опонентів. Вміння Коваленка і того ж Ракицького віддати точний вертикальний пас в даному випадку тільки на руку "Гірникам". Проблема тільки в тому, що в першому матчі у донецької команди погано виходила остання передача, коли можна було вивести одного з партнерів на ударну позицію. Нерідко Марлос або Тайсон поспішали з прийняттям рішення, і це дозволяло Севільї відбирати м'яч.

Всі ці фактори зможуть зіграти на руку, якщо Шахтар зможе в першу чергу забезпечити надійність своїх воріт ще в першому таймі. Суперник напевно буде впевненіше і ефективніше пресингувати в поєдинку, і тут важливо не здригнутися під час володіння м'ячем. При цьому підопічним Луческу необхідно пресингувати у відповідь, коли сферу тримати буде вже колектив Уная Емері. Все це потребує великих сил, і те, в якому складі "Гірники" зіграють проти Динамо 1 травня в чемпіонаті України, визначить свіжість чи її відсутність в діях Шахтаря проти Севільї.

Львівська зустріч оголила проблеми з глибиною складу донецького клубу. З одного боку, в команді є креативні Бернард, Едуардо і Веллінгтон Нем, але з іншого - Луческу зважився випустити їх лише в доданий до матчу час. Судячи з усього, румунський тренер побоювався, що належного посилення від цих виконавців колектив не отримає, і випустив їх тільки на пару хвилин, що залишилися до фінального свистка. Тому для Шахтаря важливо дати відпочити лідерам в поєдинку з Динамо, щоб вони мали більше сил в Іспанії. Тим більше що, за всієї принциповості матчу проти киян, чемпіонський титул вже дістався конкурентові.

В цілому, гра проти Севільї довела, що чинний переможець Ліги Європи має досить слабкостей, щоб ними можна було скористатися. З урахуванням травм півзахисників Хосе Антоніо Рейеса і Мікаеля Крон-Делі, тепер андалузці теж змушені рідше надавати відпочинок своїм лідерам, що має критичне значення в кінці сезону. Разом з вищевказаними проблемами в обороні суперника, Шахтар може з оптимізмом очікувати гри-відповіді. Важливо, щоб при цьому команда Луческу потурбувалася і про свої проблеми.