17 серпня 2017, четвер

IKEA, Hennes & Mauritz, HSBC повинні бути тут. Будь-якою ціною

коментувати
Високопоставлені чиновники повинні докласти усіх зусиль, щоб залучити до України великі іноземні компанії, а потім розповісти про це на весь світ. Потрібно їх просити і переконувати - нічого страшного, корона не впаде

Сьогодні у нас на сайті вийшла колонка депутата, а до недавнього часу журналіста Сергія Лещенка про корупцію в Україні, що "безумовно, є феноменом, про який можна писати дисертації".

Крім іншого він згадав про те, скільки втрачає Україна через корупцію. Зокрема у вигляді іноземних інвестицій.

Прочитати її можна тут.

Перелік іноземних компаній, які передумали заходити в країну через вимагання хабарів і регуляторного зволікання влади (що знову-таки в більшості випадків є вимогою хабарів) включає в себе не тільки IKEA, і може бути нескінченно продовжений.

Британський банк HSBC, найбільший в Європі, пару років тому відмовився від планів виходу на український ринок після того, як не міг отримати якусь ліцензію в Україні від НБУ протягом 11 місяців. А мав намір вкласти в роздріб в Україні $1 млрд. Чуєте, $1 млрд. Це величезні інвестиції. Про це якось розповідав голова українського офісу банку, який вже виїхав з України.

У більшості країн Центральної Європи та інших країнах іноземні інвестиції, т.зв. FDI, стали рушієм економічного розвитку. Гроші з США, Німеччини, Данії - та звідки завгодно - не тільки дають добре оплачувану роботу для сотень тисяч людей і створюють компанії, які платять податки, що потім йдуть на пенсії, освіту та охорону здоров'я. Вони ще й приносять нові технології і стиль керування. Вони просто включають країну в глобальний простір.

Уряд або АП повинні створити невеликий відділ з кількох осіб, які володіють англійською, які надішлють листи-запрошення до 200, 300, 500 великих іноземних компаній з пропозицією прийти в Україну і гарантувати їм усіляке сприяння. Куратором цього має бути людина рівня віце-прем'єра або заступника голови АП, не нижче. Компанії можна взяти зі списку найбільших - хоч Fortune 500, хоч хто завгодно. Їх імейли можна знайти, вбивши в Гугл.

CEO знакових компаній на кшталт Hennes & Mauritz (відомий як H&M), Starbucks, IKEA, HSBC тощо повинні бути запрошені в країну для ознайомчого візиту особисто вищими чиновниками країни. Перед останніми двома ми повинні ще і для початку вибачитися за те, що розчарували і відібрали час минулого разу.

Якщо 10 великих компаній з 300 погодяться увійти, вважаю непогано. Можна сурмити на весь світ.

Чи нам гроші взагалі не потрібні?

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.