25 листопада 2017, субота

Мачо або "хороший хлопець". Яких чоловіків обирають жінки

коментувати
Чи дійсно представниці прекрасної статі схильні віддавати перевагу «поганим» хлопцям? Давайте поглянемо на деякі достовірні наукові факти

«Хороші хлопці дівчатам не подобаються», – говорить одне з найбільш поширених переконань про стосунки. Передбачається, що гетеросексуальні жінки, навіть коли кажуть, ніби хочуть бачити у своєму партнері позитивні якості, насправді жадають виклику, який дають стосунки лише з «поганим хлопцем». І ця ідея настільки популярна, що багато хто успішно заробляє на ній гроші, наприклад, продаючи книги або навчаючи інших, як підчепити представницю прекрасної статі, принижуючи її (тактика отримала назву negging).

В одній з нещодавніх статей на сайті інтернет-видання Broadly пишеться наступне: «Відомо, що [погані хлопці]... бажані. Завдяки нещодавнім дослідженням це підтверджено науковими фактами».

У дослідженні , на яке посилається автор, висувається припущення, ніби деякі чоловіки п'ють і палять з однієї простої причини – це нібито робить їх більш привабливими короткостроковими партнерами.

Стаття, звичайно, недоречно прирівнює «поганих» хлопців до тих, хто п'є та палить (як пише лондонський секс-блогер, відомий під псевдонімом Дівчина з Мережі, бути «поганим» означає набагато більше, ніж палити 20 сигарет на день і пити, як в останній раз). Але первинне питання залишається відкритим: чи дійсно жінки віддають перевагу поганим хлопцям (бездушним недоумкам-мачо)? Давайте поглянемо на деякі достовірні наукові факти.

Якщо вам потрібна наукова порада, то вона проста: будьте хорошим

Один зі способів перевірити це твердження – надати жінкам вибір з низки гіпотетичних партнерів з різними типами особистості і подивитися, кому з них вони віддадуть перевагу. В одному з таких досліджень жінки повинні були допомогти вигаданому персонажу на ім'я Сьюзен обрати собі пару з трьох чоловіків, виходячи з їхніх відповідей на запитання Сьюзен. Перший чоловік був хорошим – прислухався до своїх почуттів, був турботливий і добрий. Інший описував себе як «справжнього чоловіка», що був бездушним і недобрим. Третій учасник давав нейтральні відповіді.

Так з яким учасником, на думку жінок, мала зустрічатися Сьюзен, і кого вони обрали б для себе? Всупереч поширеному стереотипу, учасниці вибрали і для себе, і для Сьюзен хорошого хлопця.

Інше дослідження виявило, що учасники віддавали перевагу тим оголошенням про знайомство, в яких люди описували себе як альтруїстичних («я – волонтер»). Ці люди здавалися їм більш привабливими короткостроковими та довгостроковими партнерами, ніж ті, хто не вказував подібних якостей. Інші дослідження показали, що жінки віддають перевагу чуттєвим, впевненим у собі чоловікам з легким характером. Дуже небагато (якщо такі взагалі є) жінок хочуть зустрічатися з агресивною або вимогливою людиною. Вимальовується очевидна картина: коли жінки оцінюють гіпотетичних партнерів, вони явно віддають перевагу «хорошим» чоловікам.

Цілком ймовірно, що люди недооцінюють значення позитивних якостей для успіху у стосунках. Деякі дослідження показують, що хороші особисті якості можуть впливати на фізичну привабливість людини. Як жінки, так і чоловіки цінують, в першу чергу, м'якість, доброту та порядність. Якщо ми демонструємо ці якості, то стаємо більш бажаними партнерами і виглядаємо більш привабливими фізично.

Магнетична сила нарцисів

Звичайно, деколи ми вважаємо привабливими «поганих» людей. Нарциси – люди, що виявляють зверхність, вимогливість, зарозумілість і бажання експлуатувати інших - часто звабливі на початкових етапах відносин. Одним з пояснень може бути те, що вони дбають про свою зовнішність. Дослідження показали, що самозакохані жінки, як правило, використовують більше макіяжу і носять більш глибокі декольте, а чоловіки-нарциси більше часу приділяють тренуванням і нарощування м'язів.

Спершу нарцис може здатися більш врівноваженим, веселим і в цілому приємним. Але в довгостроковій перспективі самозакоханій людині складно підтримувати сприятливе враження. Як правило, з часом такі люди починають здаватися менш врівноваженими і приємними, але більш ворожими і зарозумілими. Дані показують , що нарциси не люблять довгострокові стосунки з зобов'язаннями, і в цілому їм погано вдається підтримувати їх.

Існує маса причин, чому деякі люди зустрічаються з «поганими людьми». Вони можуть повторювати моделі поведінки, до яких звикли в попередніх стосунках. Іншим світ відносин може здаватися занадто стресовим, через що вони приймають неправильні рішення. Хтось вірить в міфи про відносини і діє відповідним чином. Але в цілому і чоловіки, і жінки надають перевагу хорошим партнерам.

Стереотип про те, що «хороші хлопці дівчатам не подобаються», може перешкодити побудувати серйозні стосунки. Віра в цей міф створює непотрібні уявлення про те, як ми повинні поводитися, і може негативно позначитися на відносинах.

Зрештою, стереотип про те, що жінки хочуть зустрічатися з поганими хлопцями, зміцнює міф жінконенависників про жінок-спокусниць і серйозних «хороших» хлопців, які не мають успіху у стосунках з протилежною статтю. Це дозволяє деяким чоловікам звинувачувати і ненавидіти жінок, відволікаючи тим самим увагу від своїх власних недоліків. Якщо вам потрібна наукова порада, то вона проста: будьте хорошим.

The Conversation

Переклад НВ

Вперше опубліковано на The Conversation . Републікування повної версії тексту заборонене

Більше думок тут

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Вірен Свамі   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Вірен Свамі
Вірен Свамі

Професор соціальної психології, викладач Університету Англія Раскін (Британія)

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.