18 грудня 2017, понеділок

Спробуйте пізніше

коментувати
Як електронне декларування перетворили на знущання

Дістала непрофесійність, аматорство, уміння звести нанівець найкращі починання та перетворити нашу країну на посміховисько! 1 квітня завершується термін подачі електронних декларацій й скоро НАЗК формуватиме  список «злісних порушників», яких будуть чихвостити  у хвіст та в гриву, загрожуючи адміністративним покаранням. 

Вже другий тиждень поспіль я особисто, мої помічники вдень і вночі  намагаємось подати електронну декларацію про доходи, але безрезультатно. Не впевнена, що це вдасться зробити до 1 квітня. Тому я не збираюсь бути хлопчиком для биття, якщо розробник, адміністратор та державні установи не здатні забезпечити нормального функціонування системи подачі електронних декларацій. Якщо вже є бажання мене покарати, то садіть відразу у в’язницю, але жодної копійки штрафу за чужу недолугість та бездарність я сплачувати не буду.

Боротьба з «кривою» системою подачі електронних декларацій нагадує битву з вітряними млинами: вона така ж безнадійна й безперспективна. Усі наші спроби увійти до системи Єдиного державного реєстру декларацій закінчуються епічним повідомленням про  помилку й порадою спробувати пізніше. Спочатку ми гадали, що вночі навантаження на реєстр зменшиться, але результат безсонних ночей за комп’ютером теж виявися нульовим. Славнозвісна розрекламована система, яка покликана побороти корупцію в країні, «висить» намертво. 

У селі за один комп’ютер конкурують по 3-4 особи, які днями штурмують непробивну систему подачі декларацій

Подібна проблема виникає у кожного другого чиновника та депутата. Враховуючи, що з 2017 року кількість декларантів розширилась приблизно до 900 тис. осіб, деклараційний «армагедон» відчують на власній шкірі не лише нардепи чи високопосадовці, але й сільські депутати та голови, рядові працівники виконкомів місцевих рад, звичайні спеціалісти держустанов. Трапляється, що в селі за один комп’ютер конкурують по 3-4 особи, які цілими днями тільки те й роблять, що штурмують непробивну систему подачі декларацій. Усі ці сотні тисяч людей «не злим тихим словом» згадують розробника цього дива технічної думки – ТОВ «Міранду».

Зареєстрована в одному з райцентрів Київської області, ця фірма ще в 2015 році виграла тендер від Програми розвитку ООН й отримала 2,5 мільйонів гривень на розробку дієвого реєстру електронних декларацій. В конкурентній боротьбі вона обійшла п’ятьох учасників тендеру, які мали за плечима солідний досвід в реалізації подібних проектів. Сама ж ТОВ «Міранда» не входить в список рейтингових ІТ-компаній України і її доробок обмежується дрібними підрядами.

Декларування минулого року продемонструвало повну недієздатність системи розробленої ТОВ «Міранда». Спроби розробника перекласти відповідальність на хакерські атаки викликають лише сміх, адже серйозна компанія повинна розуміти, що їх продукт неодмінно будуть атакувати й відповідно розраховувати запас міцності системи. Через низку нарікань уряд змушений був розробити «План заходів із забезпечення належного безперебійного функціонування Єдиного державного реєстру», а НАЗК нещодавно браво відрапортувало про модернізацію технічного обладнання.

«Зокрема було збільшено обсяг оперативної пам`яті й розширено обсяг дискового простору серверного обладнання, встановлено додаткове мережеве обладнання та проведено реконфігурацію обладнання», - йдеться в повідомленні Агентства.

Очевидно, результатом таких модернізаційних заходів і є проникливі поради користувачам спробувати пізніше та постійні повідомлення від НАЗК про те, що сервіс працює надто повільно (хоча реально він не працює взагалі).

В результаті позитивна концепція боротьби з корупцією перетворилась на суцільний фарс. Ми стали посміховиськом в очах усього світу, адже не здатні реалізувати на практиці те, що так добре виписано в теорії. Це ганьба для країни, яка має європейські амбіції і декларує прихильність до західних цінностей.

Як народний депутат України ініціюю створення тимчасової парламентської слідчої комісії за участю представників усіх політичних сил, представлених у Верховній Раді. Комісія повинна визначити, хто лобіював ТОВ «Міранда» як розробника реєстру електронних декларацій, чи правомірно це підприємство виграло тендер, яким чином були використані виділені кошти й чому система електронного декларування зроблена на примітивному аматорському рівні.

Також ТСК мусить з’ясувати чому адміністратор – Державне підприємство «Українські спеціальні системи» - не здатен налагодити її роботу, а також чому НАЗК жодним чином не пояснює громадськості причини системних збоїв у функціонуванні Електронного реєстру декларацій.

Сподіваюсь, скоро ми виявимо винних в тому, що Україна осоромилась на увесь світ й зробимо відповідні висновки з цієї безславної історії.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.