17 серпня 2017, четвер

Що визначить результат виборів у США

коментувати
Рейтинги кандидатів у президенти США зрівнялися. Тепер головне – хто краще мобілізує свій електорат

Згідно з результатами останнього опитування, Гілларі Клінтон втратила свою перевагу у 6% над Дональдом Трампом, і рейтинги двох кандидатів зрівнялися. Тепер шанси обох кандидатів – 50/50, причому динаміка – на боці Трампа.

Ми виходимо приблизно на ті ж прогнози, що були на початку вересня. Кількість прихильників двох основних кандидатів практично однакова. Ключове питання, яке зараз багато хто ставить перед собою, полягає в тому, хто зможе краще мобілізувати свій електорат, забезпечивши високу явку. Чиї прихильники більш мотивовані прийти на виборчі дільниці і підтримати свого кандидата.

Не дарма американські дослідження громадської думки звертають увагу на такий показник як ентузіазм виборців: їх готовність йти на вибори, віра в свого кандидата, бажання підтримати його. За цим показником у Трампа перевага. Судячи з опитувань, серед його прихильників кількість мотивованих і впевнених у своєму кандидаті виборців перевищує 50%, а серед прихильників Клінтон – лише трохи більше 40%. Це може вплинути на явку, частина прихильників Клінтон можуть просто проігнорувати голосування, оскільки менше вірять в свого кандидата. Команда Трампа будує свої розрахунки, зокрема, на цьому факторі.

Від голосування у Флориді, Північній Кароліні, Неваді та Колорадо залежать результати виборів

Крім того, потрібно дивитися на результати голосування в таких штатах, як Флорида, Північна Кароліна, Невада і Колорадо. Від голосування в цих штатах залежить результат виборів. З названих штатів Клінтон достатньо виграти в одній лише Флориді – тоді результат виборів на її користь. Тоді як Трампу для перемоги потрібно виграти у всіх чотирьох перерахованих штатах. І це зовсім не виключено. Навіть у тих штатах, де у кандидатів є невелика перевага (4-5%), результат може бути несподіваним.

Протягом всієї президентської кампанії рейтинги кандидатів гойдалися в різні сторони. З початку активної фази передвиборчої гонки, тобто, з липня, Трампу мінімум три рази вдавалося на короткий час переломити ситуацію на свою користь. І йому дуже пощастило, що один з таких моментів припав на останні дні кампанії. У Трампа з'явився шанс.

Причину різкого падіння підтримки Клінтон пов'язують з інформацією про поновлення розслідування ФБР з приводу використання Гілларі особистої пошти для секретного службового листування під час перебування на посаді держсекретаря. Ніяких звинувачень в бік Клінтон не висунуто – з'явилося лише повідомлення про сам факт розслідування. Але для багатьох виборців цей фактор, мабуть, виявився важливим.

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.