11 грудня 2017, понеділок

Навіщо Кремль втягує США в обмін Савченко

коментувати
Росіяни намагаються перевести торг з площини Україна - Росія в площину США - Росія

Чутки про можливий обмін Надії Савченко на ув'язнених в Сполучених Штатах росіян, що з'явилися в ЗМІ - це нахабний запит з боку Москви. Якщо піти на таку угоду, Савченко представлять як агента США.

Росії зараз вигідна подібна інтерпретація обміну: щоб Америка заплатила за свободу Савченко, як свободу свого агента. Якщо гіпотетично уявити, що українську льотчицю дійсно обміняють на якихось злочинців, що сидять в американських в'язницях, то це докорінно змінить погляд на проблему, яка призвела до її висновку в Росії.

Росіяни намагаються піднести ці переговори як боротьбу між РФ і США за вплив на Україну. Намагаються перевести торг з площини Україна - Росія в площину США - Росія. Крім того, Путін був би радий звільнити таких злочинців як Віктор Бут і Костянтин Ярошенко, які фігурували в ЗМІ в контексті обміну Савченко, адже вони володіють неприємною для російського президента інформацією.

До слова, вважаю, подібні чутки з'явилися не випадково. Вони говорять про те, що в російських політичних елітах є такі настрої. У Кремлі показують, що затримані на території України ГРУшники Олександр Александров і Євген Єрофєєв, яких українська сторона готова обміняти на Савченко, для РФ неважливі. Адже це локальна гра, а росіяни розглядають українську льотчицю як елемент глобальної гри.

Бут і Ярошенко володіють неприємною для російського президента інформацією

Тому варто відзначити, що шанси обміняти Савченко на російських військовослужбовців є, але вони невисокі. У Росії вважають такий обмін несиметричним, оскільки для них доля утримуваних в Україні військових не важить і десятої частини того, що значить доля Савченко для нас.

Багато хто говорить, що Путіну вигідніше звільнити українську льотчицю, але це не більше ніж наші спроби раціонально осмислити ситуацію. Безумовно, передати Савченко Україні означало б, що вона стане проблемою не для Путіна, а для Порошенка. Проте, російський президент все бачить інакше. Він мислить категоріями пацансько-кримінальної системи цінностей, в якій віддати Савченко все одно що проявити слабкість. А небажання показати слабкість для нього набагато важливіше, ніж будь-які раціональні доводи.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.