27 липня 2017, четвер

Росія перетворює Крим на військову базу

коментувати
Активне нарощування військового потенціалу Росії в чорноморському регіоні істотно змінює усталений тут розклад сил

Росія реалізує в Криму принцип передової військової присутності. Після анексії півострів перетворили на велику військову базу: нарощується угруповання військ, створюється відповідна інфраструктура. 23 кримських підприємства нібито «офіційно» (з їх боку) увійшли до складу російського ВПК. Решта населення півострова – можна навіть сказати, острова – буде розраховане на утримання цієї військової бази.

Подібну мету Росія переслідувала давно, з цієї ж причини Чорноморський флот РФ не виводили з півострова, і під всілякими приводами змушували (вмовляли) Україну залишити на своїй території. Один з основних «пунктиків» Путіна – відповідь на розширення НАТО, і за допомогою Криму він намагається протистояти цьому процесу.

Активне нарощування військового потенціалу Росії в чорноморському регіоні істотно змінює усталений тут розклад сил. Радіус ракет, що стоять на озброєнні РФ, охоплює від 3 до 6 тис. кілометрів.

Один з основних «пунктиків» Путіна – відповідь на розширення НАТО

Що це означає для України? Країна не лише втратила більшу частину виходу до моря, але і отримала під боком плацдарм, з якого можна наступати на материкову частину території. Чи залишилися в України якісь перспективи щодо повернення півострова? На мою думку, залишилися, але тільки в довгостроковій перспективі. Поки ані в Заходу, ані в України немає важелів, за допомогою яких можна було б у найближчій перспективі переграти ситуацію.

В принципі – і росіяни це вже розуміють – Крим став зашморгом на шиї Росії. Занадто дорого він обходиться. Якщо ми задаємося питанням повернення півострова, то потрібно запитати у себе, що саме ми збираємося повертати: тільки територію або територію разом з людьми? Чим довше цей процес буде затягуватися, тим менше там залишиться громадян, які захочуть повертатися в Україну. На півострові вже діє російська освіта, російські політичні партії і промиває мізки російська пропаганда.

У воєнний спосіб Україна повернути Крим не зможе, тому залишається чекати, коли зміниться ситуація в самій Росії. І станеться це не раніше за наступну кризу, як у 1954 році (коли Крим був переданий Україні), тобто, не раніше, ніж в Росії почнеться політика осуду особи Путіна. Складно передбачити, коли настане цей момент.

Якщо ж Україна весь це час не вживатиме заходів із роботи з населенням, ситуація виявиться безвихідною. Необхідна якась політика чи стратегія з реінтеграції Криму в Україну. Одним з елементів цієї стратегії повинні бути заходи, спрямовані на повернення або розширення довіри кримчан до України. Можна було б створити фонд підтримки українців, які залишилися на території Криму, і тих, хто звідти виїхав. Він би займався правовою, культурною підтримкою громадян тощо – всім тим, що потрібно людям. Потрібно думати про людей, про тих, кого ми збираємося повертати.

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.