20 серпня 2017, неділя

В умовах еміграції. Країна, про яку ми всі мріємо

коментувати
Що робити тим, хто хоче домогтися успіху і брати участь у побудові кращої України для себе і своїх дітей?

Дозволю собі висловитися, як людина, яка більше половини життя прожила за кордоном.

Мене трохи дивує бінарне ставлення людей до цього процесу, ніби виїхати або приїхати – це якесь героїчне рішення. Насправді, людина легко пристосовується до життя де завгодно. Головне – мати роботу, що дозволяє утримувати себе і сім'ю, а для амбіційних – дає можливість кар'єрного росту та реалізацію.

Ці речі у світі капіталізму забезпечуються двома іншими – затребуваністю професії, і тим, наскільки вільно почуваються капітал і бізнес у країні, в якій ви працюєте. У цьому плані США, Англія і навіть Азія дають величезні можливості для людей на етапі професійного становлення – від 20 до 30-40 років.

На наступних етапах, якщо ви досягли успіху і здатні керувати чи володієте бізнесом, місце перебування має менше значення – ви вже вмієте залучати капітал під своє ім'я. Хоча і тут краще перебувати в країні, де існує захист капіталу і прав власності. Також у цих країнах більше накопиченого капіталу, і залучати його легше.

Виходить замкнуте коло – країни з повагою до капіталу залучають талановиту молодь, і вона потім залишається на етапі, коли вже сама контролює капітал.

Успішна людина, яку не можна корумпувати – найстрашніший бич для поточних еліт

Мене не покидає наївна мрія про те, що Україну можна відкрити для капіталу. Зробити так, щоб молоді люди могли знаходити собі гідне застосування і бачили шляхи як, чесно працюючи, ставати успішними, а тим, хто вже має капітал, можна було спокійно існувати в країні, а не жити короткими періодами і чекати, коли з приходом нової влади почнеться, на жаль, вже традиційний перерозподіл власності.

Чи можливо в Україні виховати повагу до капіталу і підкріпити її законами? Це здається недосяжною мрією. В еліт є величезна повага до свого капіталу, є бажання примножити його всіма способами, і при цьому абсолютно відсутня повага до чужого капіталу (хіба що для капіталу кума робиться виняток). Така згубна і недалекоглядна економічна політика чомусь проводиться незалежно від влади і політичного забарвлення, що змушує замислитися ось про що: ймовірно, це трансляція цінностей у суспільстві. Люди ніби не можуть собі уявити, що їхній «рідний» капітал може раптом виявитися «чужим» для наступної влади – і щоразу з подивом дивляться, як їх розкуркулюють тими ж методами, якими вони самі знищували бізнеси «папєрєдніків».

Але можливо, це не трансляція цінностей суспільства в цілому, а тільки проекція цінностей еліт? Така теорія цілком може виявитися правдою – в Україні тривалий час існувала негативна селекція еліт. Оскільки законно заробляти великі гроші було практично неможливо, часто фінансово успішними ставали люди, менш обтяжені моральними чи іншими обмеженнями. Це призводить до того, що те, що на Заході сприймається як дикість, в Україні стало нормою життя. Постійне використання політичної влади для особистого збагачення, використання силових або рейдерських методів комерційної діяльності, дрібна корупція на всіх рівнях у корпораціях – лише пара прикладів. Як наслідок, суди і силові органи не виконують свою основну функцію – забезпечення рівного ігрового поля для всіх гравців в економіці – а теж займаються самозбагаченням, допомагаючи тим самим менш скрупульозним бізнесменам.

Незважаючи на це, особисто я залишаюся оптимістом і не вважаю, що все безпросвітно. Можливо, масова еміграція і, як наслідок, прищеплення населенню західних цінностей створить критичну масу людей, які стануть вимагати від влади забезпечення рівного ігрового економічного поля без прихованих пасток, що дозволяють з будь-якої людини, яка просто хоче мати економічну свободу, зробити злочинця.

Що ж робити тим, хто хоче домогтися успіху і брати участь у побудові кращої України для себе і своїх дітей? Моя порада проста – займайтеся собою, ставайте цілісною особистістю і досягайте успіху. Неважливо, у якій країні ви це робите, головне – максимально реалізовуйте свої таланти.

Цілісна особистість, успішна людина, яку не можна корумпувати, запропонувавши кілька мільйонів доларів – найстрашніший бич для поточних еліт, і система чинить їм величезний опір. Але такі особистості існують, і багато з них вже досить впливові. Коли більше людей будуть любити Україну і доводити це, не дозволяючи в першу чергу собі самому брати участь у цьому колі кумівства і корупції – тоді ми й отримаємо ту країну, про яку мріємо.

Тому моя порада патріотам проста – працюйте над собою. Неважливо, де ви це робите, і проектуйте ці цінності на оточення. І можливо, з часом вдасться спроектувати ці цінності на свою корпорацію, на свій район чи на свою країну.

Більше поглядів тут

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Роман Сульжик   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.