18 серпня 2017, п'ятниця

Чому Україна відновила поставки російського газу

коментувати
Повідомлення про відновлення постачань російського газу в Україну на тлі фактичної війни я сприймаю як відродження корупційних схем

Ще в 2008-2009 році в Україні починалися розмови про реалізацію проекту так званого "великого реверсу" з Європи. За оцінками експертів, цей проект міг би забезпечити нашій країні до 30 млрд кубометрів імпортного газу.

Цих обсягів, Україні було б цілком достатньо, але, на жаль, далі розмов справа не зайшла. Замість цього надходять повідомлення про те, що "Газпром" відновлює постачання російського газу в Україну. На тлі фактичної війни я сприймаю цю інформацію як відновлення якихось корупційних схем. У мене немає доказів, але є підозри. Мабуть, це комусь вигідно.

Ми досі так само залежимо від Росії, і імпортуємо у неї відсутні 10-12 млрд кубометрів блакитного палива, хоча цього можна було уникнути.

Крім проекту великого реверсу, були ідеї щодо налагодження в Україну поставок зрідженого газу. Польща вже реалізувала цей проект. У них це зайняло 5-6 років, але на сьогодні залежності від російського газу немає. За півтора року нової влади українські чиновники могли хоча б почати підготовку до реалізації подібного проекту. Але ми тільки говорили багато, а робили мало.

Ми багато говорили, але мало робили

Щодо успіхів України в енергозбереженні: споживання таки знизилося. Однак це пов'язано, в першу чергу, з тим, що Крим анексований і зупинена значна частина промисловості Донбасу. В результаті ми вийшли на споживання в 42 млрд кубометрів газу на рік. З них 20 млрд кубометрів видобуваються в Україні, ще 14,5 млрд - ми можемо імпортувати з Заходу, а решта – з Росії. Насправді з Заходу імпортується менше. Приміром, з Норвегією укладено контракт на імпорт лише 1,5 млрд кубометрів. Це дуже мало.

Звичайно, легко критикувати чужу роботу. Я розумію, наскільки складно приймати рішення в нинішній ситуації. Але я також переконаний, що поки по Україні йдуть чотири труби, які не завантажені навіть на половину, і є готовність Словаччини брати участь у реалізації проекту з великого реверсу, то цим потрібно скористатися.

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.