22 листопада 2017, середа

Як ми щодня ігноруємо війну

коментувати
Одні їдуть з війни додому, а інші їдуть повз них у власних справах. Два окремих, зовсім окремих життя

14 жовтня - День захисника вітчизни. Офіційне свято.

А в неділю через Київ, зі сходу на захід, пройшло кілька колон техніки. БТРи, кунги. Ми їхали повз них по дорозі на Харків. Вони - зі сходу, підносячись над всім потоком на Камазах і Уралах, з втомленими обличчями. Ми - назустріч, але зовсім не в Донбас, а всього лише у київські передмістя. Вони - додому з війни (напевно, у Житомир). Ми - на дачу за картоплею. З ними їхало багато попутників - фури, легкові авто. І з нами також.

І всі їхали якось мовчки, буденно. Типу, одні регулярно їдуть з війни додому. А інші постійно їдуть повз них у своїх справах. Два окремих, зовсім окремих життя.

Я - типовий мешканець столиці, зовсім не героїчний. Але ігнорувати війну якось не виходить. Вразливий з дитинства. В цьому моя проблема.

Ми почали вітально сигналити військовим машинам, махали їм руками через лобове скло. Водії у формі реагували через одного, деякі навіть кілька напружувалися, раптово відірвані від монотонності дороги. Але все одно якось оживали.

Я - типовий мешканець столиці. Але ігнорувати війну у мене якось не виходить

Всі інші учасники руху продовжували зберігати непохитність. Напевно, вони просто зовсім не вразливі. З дитинства бачили все. Ну, і таке інше.

14 жовтня у нас буде День захисника вітчизни. В цей день держава буде намагатися довести, що цінує наших захисників. До зусиль держави приєднаються деякі активні громадяни. Можливо, таких буде багато. Можливо.

Але я вже не впевнений. Швидше, вірю в те, що більшість до цього свята приєднається за допомогою телевізора.

А захисникам теж треба захищати країну тільки один день на рік, тільки за наказом президента і через телевізор? А в інший час мовчки проходити або проїжджати повз війни, займаючись якимись іншими справами, і не помічаючи її? Зовсім не помічаючи. Навіть на секунду. Навіть заради легкого руху рукою?

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Андрій Смирнов   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.