25 вересня 2017, понеділок

Навіщо Microsoft купила LinkedIn за $26 млрд

коментувати
Аналітики вважають, що компанія Microsoft переплатила за кожну акцію LinkedIn близько $196. І все-таки ризик виправданий

Багато хто чув про соціальну мережу LinkedIn, платформу для пошуку ділових контактів. Ще більше вважають її докучливою, особливо через часті повідомлення. LinkedIn так складно не розсилати стільки листів, що про цю проблему складають легенди і жартують жарти. Тому покупка LinkedIn компанією Microsoft за неймовірні $26 млрд. багатьом здалася дивною.

Розвиватися і нарощувати рентабельність за межами основної сфери діяльності - бізнес-орієнтованої соціальної мережі LinkedIn було складно. Кількість користувачів досягла піку в 2013-му, але з того часу постійно падала. Останніми роками доходи компанії зросли на 35%, однак ціна акцій залишається невисокою.

Компанії складно знайти собі ринкове застосування, перестати бути просто соцмережею. Якщо Facebook зумів кардинально підвищити доходи за рахунок розміщення реклами, то LinkedIn застопорилася виключно на пошуку роботи та плануванні кар'єри.

Ризиковане підприємство

Проблеми LinkedIn назрівали давно. Доходи компанії поступово танули. Фондові аналітики сурмили про нездатність LinkedIn розробляти успішні стратегії зростання. Дві третини доходів компанії припадають на надання послуг з пошуку роботи, найму співробітників тощо. Решта – прибуток від маркетингових рішень і преміум-підписок.

LinkedIn була заснована задовго до Facebook і Twitter

Звісно, LinkedIn може похвалитися значною базою користувачів: 106 млн активних юзерів з 433 млн зареєстрованих акаунтів. Однак у Twitter 310 млн активних користувачів, а в Facebook – неймовірні 1,65 млрд. Очевидно, LinkedIn так і не зуміла перетворити свої комерційні послуги на величезний корпоративний ринок, який міг би з'явитися на базі цієї соцмережі.

LinkedIn стала одним з першовідкривачів революції соціальних мереж. Однойменна компанія була заснована 2002 року, задовго до Facebook (2004) і Twitter (2006), розвиваючи нішу соціальної мережі для бізнесу протягом декількох років, перш ніж вийти на публіку (2011).

Зважаючи на це (особливо на тлі новин про падіння вартості акції більш ніж на 40%), фондові аналітики вважають, що Microsoft переплатила за кожну акцію LinkedIn близько $196. Проте, Microsoft з її багатими запасами готівки могла дозволити собі таку угоду. Тепер вони можуть об'єднати можливості LinkedIn з хмарними сервісами Microsoft, наприклад, з онлайн-версією Microsoft Office або хмарною платформою для зберігання даних Azure.

Що далі?

Річ у тому, що Microsoft збирається робити далі. Чи буде гігант зі створення програмного забезпечення інтегрувати LinkedIn у пакет Microsoft Office? Або ж інтегрує/розширить з допомогою LinkedIn куплену в 2012 році невелику соцмережу для бізнесу під назвою Yammer? Чи збирається інтегрувати відео- і голосові дзвінки Skype у платформу для безперешкодного спілкування?

Найімовірніше, LinkedIn буде інтегрована в пакет програмного забезпечення для керування взаєминами з клієнтами Microsoft Dynamics CRM, завдяки чому створять єдиний інструмент, який працює як на Windows, так і в хмарі. Такий підхід американська компанія Salesforce, конкурент Microsoft Dynamics, використовувала для розширення охоплення своєї діяльності.

Ми живемо в епоху цифрової робочої сили». Активне використання соціальних медіа та цифрових інструментів дає все більше можливостей для продуктивності людини - завдяки постійному контакту з співробітниками і субпідрядниками, а також сервісам мобільних додатків, що дозволяє вирішувати питання на ходу.

У сучасному світі знадобиться так зване «керування талантами» (сукупність інструментів з керування персоналом для залучення, ефективного використання та утримання співробітників, які роблять істотний внесок у її розвиток). Такі платформи як LinkedIn можуть дати бізнесу доступ до обміну знаннями і співпраці, які визначають сучасну цифрову економіку і зіграють в ній ключову роль.

The Conversation

Переклад НВ

Вперше опубліковано на The Conversation. Републікування повної версії тексту заборонено

Більше точок зору тут

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Марк Скілтон   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.