18 грудня 2017, понеділок

Чому Лукашенко завжди буде за Росію

коментувати
Лукашенко ніколи не займе позицію, відмінну від російської

З 1996 року в Білорусі немає виборів. В країні силовим чином закріпився диктатор. На сто тисяч населення припадає приблизно в шість разів більше міліціонерів, ніж в Україні. Якщо хтось думає, що жорсткою рукою Олександр Лукашенко забезпечує порядок в Білорусі, і цим виправдовуються його методи, то це не так. Порядок та спокій в країні були і до Лукашенка. Там, де його режим не нашкодив порядку, він зберігається.

Що при цьому думають самі білоруси, складно сказати. Є ті, хто усвідомлює, що відбувається, і, природно, прагне змін. Є ті, хто виживає, а не живе. Вони бояться, що зміни призведуть до втрати того нікчемного рівня життя, який у них зараз є. А ще є білоруси, які нічого не розуміють, працюють під радіоточкою, дивляться один-єдиний телевізійний канал і підтримують Лукашенка. Таких у країні – близько 20-22%.

Поки в Білорусі зберігається цей політичний режим, зовнішньополітичний курс країни не зміниться. Лукашенко ніколи не займе позицію, відмінну від російської. Це режим, який підтримується Росією.

Незважаючи на це, білоруський президент не може захистити країну від можливих агресивних дій з боку Кремля. Насправді, Москві немає необхідності застосовувати агресивні дії по відношенню до Білорусі – вона і так робить все, що хоче. Особливо її вояччина. Російський міністр оборони Сергій Шойгу приїжджає в Білорусь і робить все, що йому заманеться.

У нас антибілоруський диктатор

Російському ватажку набагато простіше загарбати Білорусь, ніж Україну та інші країни. Тому що у нас антибілоруський диктатор. Він далекий від того, що таке білоруська культура, що таке білоруська мова і говорить, що нею неможливо нічого сказати. Він зберігає тільки владу і віддасть Путіну все, щоб утриматися на її верхній точці. Навіть якщо доведеться усувати Білорусь, як незалежну структуру, він захоче залишитися тут хоча б намісником. Для цього є вагомі причини: якщо в Білорусі буде справедливий суд і справедливе правосуддя, він, напевно, постане перед судом, оскільки підозрюється у багатьох злочинах.

Наскільки в таких умовах можливе зближення Білорусі та України? Як людина, яка любить і Білорусь, і Україну, я впевнений, що об'єктивно немає жодних перешкод на шляху зближення двох країн. Тим не менш, є люди, які заважають цьому процесу. Переживемо і це, адже пережили СРСР. Що стосується наших людей, то вони і так близько. Я чудово почуваюсь в Україні, а українці, здається, непогано почуваються у Білорусі. А більшого поки що бути не може. Якщо хтось приїде з України в Білорусь, і почне виступати з відверто антиросійськими заявами, у нього можуть виникнути проблеми з білоруськими правоохоронними органами.

Більше точок зору тут

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Станіслав Шушкевич   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.