17 грудня 2017, неділя

Нарив лопнув. Правда про Путіна і клуб супербагатих

коментувати
Поява Клубу клептократії стала можливою в результаті відмови Заходу від своїх принципів і підміни їх "прагматичним релятивізмом"

Тепер важливо зрозуміти, з чим ми маємо справу. Панама Гейт каже про вихід на поверхню феномена XXI століття - світову клептократію, формування якої стало підсумком завершення Холодної війни і глобалізації.

Це клуб суперзаможних, до якого входять представники різних професій та націй-від Сі Цзіньпіна до ісландського прем'єра, від Путіна до батька Кемерона, від Мессі до Джекі Чана. Поява Клубу клептократії стала можливою в результаті відмови Заходу від своїх принципів і підміни їх "прагматичним релятивізмом". Коротше кажучи, життям за поняттями, але тільки для дуже багатих.

Включення до Клубу авторитарних еліт стало потужним насосом його збагачення за рахунок висмоктування ресурсів жебраків націй (щорічний приплив до податкового "раю" зі слабкорозвинених країн досягає $ 1 трлн). Гарантами нового симбіозу та його символами стали представники Заходу. До речі, серед них - Шредер і Блер, які полегшили вступ до Клубу російської та казахської еліт.

Іронія в тому, що цитадель ліберальної демократії, Великобританія, як "господар" Британських Віргінських островів (саме там Mossack Fonseca зареєструвала більше половини зі своїх 200 000 «сміттєвих" кампаній), зробила свій внесок в дискредитацію власних принципів.

Заходу доведеться пройти через самоочищення

Нарив лопнув, гній пішов. Це лише початок. Опір Клубу клептократії буде запеклим, і не всі готові зістрибнути з човна, як ісландський прем'єр. Але процес пішов і його вже не зупинити. Заходу доведеться пройти через самоочищення. І ця неминучість не залишає шансів для схем "Родулгіна". Але скільки ще гною повинно вийти - і скільки ще боротьби попереду.


Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.