17 листопада 2017, п'ятниця

Греф і Кадиров: хвіст виляє Кремлем

коментувати
Як російські еліти ненавмисно завдали удару Путіну

Життя іноді підносить нам несподівану символіку. Тільки що дві абсолютно різні людини стали російськими ньюсмейкерами.

Греф проінформував нас, що Росія програла конкуренцію, і висловив сумніви в життєздатності системи управління, до створення якої він сам доклав руку і в якій продовжує працювати.

Кадиров запропонував Кремлю себе і своїх «піхотинців» в якості опричнини. При цьому він не тільки готовий вирішити проблему несистемної опозиції, але й привести до ладу еліту, запропонувавши зробити людей держави «невиїзними».

Обидва ньюсмейкера представляють опори влади. Греф уособлює лібералів-технократів, які забезпечують функціонування режиму за рахунок управління макроекономікою. Кадиров став інструментом збереження імперії за рахунок упокорення Північного Кавказу. Неважливо, які мотиви ними рухали; важливіше те, яке враження справляє їх риторика.
Греф дає нам зрозуміти, що технократи хочуть звільнитися від відповідальності за нинішню ситуацію і задумалися про «гнучку систему». Тим часом, нова система вимагає і нового господаря Кремля. Адже технократи можуть служити тільки лідерові; така їхня соціальна роль. Почавши метушитися і озиратися, Греф завдає удар по нинішньому режиму. Чи розуміє він це?

Те, що робить чеченський голова - це самогубство

Кадиров (не важливо, хто його спровокував і навіщо) фактом публічного нав'язування себе і своїх піхотинців Путіну в якості придворної гвардії посилює враження слабкості і розгубленості Кремля. Сам стиль його запевнень у лояльності змахує на шантаж. Тим часом, Кремль не може допустити, щоб хвіст виляв собакою. Тим більше, цього не може допустити силова еліта. Ось вам черговий парадокс: Кадиров, як консолідуючий чинник не тільки російської опозиції, а й російських силовиків. Те, що робить чеченський голова - це самогубство. Але якщо Кремль не зможе змусити його замовкнути - це буде самогубством Кремля.

Так що Кремлю не позаздриш: обидві опори почали розгойдувати будівлю. А фасад і так весь у тріщинах.

Текст пубікується з дозволу автора.

Оригінал

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.